Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha autópályán kocsiban rám...

Ha autópályán kocsiban rám jön a hasmenés hogyan kezeljem a problémát?

Figyelt kérdés

Kérlek ne nevessetek ki, ibsem van és gond van a gyomrommal így nagyon hirtelen rám szokott törni a hasmenés. Ha családommal utazok akkor oke, de ha másokkal vagy barátokkal akkor mindig félek, mert előttük nagyon kínos lenne. Azonkívül hogy figyelek az étkezésemre, mit tudok tenni? Autópályán meglehet állni a megálló sávon ilyen esetben?

(ja és nem én vezetek)



dec. 28. 00:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

Ilyen problémával az ember nem ül autóba. Orvoshoz megy.

Ez a megoldás.

dec. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Pihenőkben általában van legalább toi-toi.

De amha benzinkúttól benzinkútig bírod, akkor talán megúszod.


Úgy10 éve hivatalos, hosszabb útra kellett mennem, Sepsiszentgyörgyre. Rám tört a hasmenéses influenza. Az ismerős megitatott fél deci köményessel , s fél napig felfüggesztette.

De akkor nem én vezettem.

dec. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Ha neked az a legfontosabb hogy mit gondolnak rolad vagy hogy az egeszsegugyi allapotod 'kinos' volta ne deruljon ki, akkor hasznalj pelenkat.


Normalis esetben meg tajekoztasd az utastarsaidat es foleg a sofort, hogy elofordulhatnak nalad hirtelen hasmenesek.

dec. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Hasonló problémával hosszú út előtt úgy indulok neki, hogy rákészülök, probiotikum, hasfogó. Nem eszek előtte általában, vagy csak minimálisat... és reménykedem.

Egyébként az én tapasztalatom az, hogy bár kellemetlen, de mivel mozdulatlanul ülsz, kifejezetten sokáig vissza lehet tartani, bár nyilván sem nem komfortos, se nem egészséges.

Az utastársaknak pedig lehet jelezni, hogy egy-másfél óránként álljatok meg pihenőben.

dec. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Leállósávban csak akkor állunk meg ha az autó mozgásképtelen. Statisztikák alapján átlagosan 5-8 percen belül bekövetkezik egy baleset, mert bele ütközik valaki az autópályán a leállósávban álló autóba. Nyilván ez statitztik mert túl is lehet élni. De ott tényleg csak akkor állunk meg ha az autó képtelen tovább menni.
dec. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Ilyen betegseggel utazas elott be kene venne Imodiumot. ( Ha az otthoni neve mas, akkor is tudod, hasfogo.) Megelozesre vedd be, ne akkor, mikor mar van.
dec. 28. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Én vezettem is ilyen állapotban. Amikor rám tört szimplán félre álltam és egy bokorban el tudtam a dolgom.


Természetesen az autópályáról lehajtottam mielőtt azt hinnétek, hogy ott álltam meg :D

dec. 28. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos nalam is ez a helyzet. Indulás előtt vagy nem eszek vagy csak kekszet. 2 imudium instantot veszek be indulás előtt 1 órával.sajnos hianycikk most. Meggondolom mikor hova megyek. Soha sehol nem eszek. Orvoshoz ne küldjetek mar minden vizsg. volt.
dec. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
igen ugyanez, nekem is minden vizsgálat meg volt, sajnos szorongás miatt nekem is
dec. 28. 08:55
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Enterol probiotikum is jó, ibs-re és utazással összefüggő hasmenésre is szokták ajánlani.

Ha erősebb hasfogó kell, akkor bolus adstringens. Sokkal jobb egy random széntablettánál, mert nem csinál indokolatlan szorulást.

dec. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!