Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikor tér vissza a hallás...

Mikor tér vissza a hallás fülgyulladásnál?

Figyelt kérdés

December közepén megfájdult a fülem, és a hallásom is elment, cseppentettem bele Otipaxot, de sokat nem segített rajta, a doki írt fel rá antibiotikumot, attól jobb lett. Karácsony előtt elmentem a fül-orr-gégére, ott kitisztították, volt benne váladék, és megállapították, hogy hallójáratgyulladás, kaptam bele gyógyszeres csíkot, azt mondták ettől meggyógyul. 2 nap múlva kellett kivetti a gézt, akkor már nem fájt, de nem hallottam vele jól, utána megint feszíteni kezdett, így pénteken újra elmentem a dokihoz, megint kitisztította a váladéktól, és megint kaptam bele gyógyszeres vattát. Aznap, meg másnap nagyon jó volt, nem fájt és jól is hallottam vele, ma reggel kellett kivennem a vattát, de már tegnap este érzékeny volt megint. Most nem fáj, a hallásom csak picit rossz, de érzem, hogy van benne valami, amitől eldugul, és feszít is. Hétfőn újra elmegyek a dokihoz, gondolom megint leszívja, és megint csík.

Meddig tart egy ilyen hallójárat gyulladás? 3 hete fáj már valamennyire a fülem és már nagyon unom, vagy ez így gyógyul, vagy menjek inkább magánba más dokihoz, mert nem így kell neki?



dec. 31. 19:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Menj vissza majd mielőbb dokihoz, van olyan mértékű hallójárat-gyulladás is, amelyet úgy kezelnek, hogy pl. 1 héten keresztül 2 naponta cserélgetik a gyógyszerrel átitatott csíkot a füledben.
dec. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az ünnepek miatt nem is tudtak volna visszahívni, de mindig úgy küldtek el, hogy többet nem kell menni, mert most már biztos meggyógyul.
dec. 31. 20:43
 3/15 anonim ***** válasza:
Gyermekeknél 2-3 hét, akkor kb. ennyire számíthatsz te is felnőttként. Nekik ilyen esetben azonnal szúrják, hogy kevésbé sérüljön a dobhártyájuk, mert ha magától szakadna fel, akkor hegesedne. Ha pedig szúrják akkor csak egy pici lyuk lesz, és könnyebben befor. Ha nem gyógyulsz, akkor készülj fel műtétre, mert akkor ki és le kell kaparni a gyulladást. Az cca 1 hét. És ne akadékoskodj a dokival, mert jellemzően maradéktalan gyógyulás lesz utána.
dec. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2 Ügyelet van mindig a Fül-Orr-Gégészeti Klinikán, holnap menj el.
dec. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nincs a dobhártyámon semmi, teljesen ép, a hallójárat van begyulladva.
dec. 31. 22:41
 6/15 A kérdező kommentje:
Ügyelet másik városban van esetleg, a kórházban, oda pedig nem megyek, mert elég mocskosul zavarnak el, ha nem a kezedben viszed be a lábad.
dec. 31. 22:42
 7/15 anonim ***** válasza:
5 "megint kitisztította a váladéktól, " A dobhártyád mögött található a váladék.
dec. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Azért lenne fontos mielőbb elmenni, mert a hallásod nem jött helyre és ezt komolyan kell venni.
dec. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem a dobhártyám mögött van, hanem a bőrfelületen izzadvány, hallójárat gyulladásnál van ilyen. Kérlek csak akkor szólj hozzá, ha van tapasztalatod, mert a téves tudás nem segít.
jan. 1. 00:18
 10/15 anonim ***** válasza:

Én azt tudom, hogy amikor hallójáratgyulladásom volt, kb. másfél-két hétig vissza kellett menni és kétnaponta cserélgették, hogy meggyógyuljon.

Mondták hogy meggyógyul, vissza se hívtak -> nem gyógyult meg tehát menj vissza.

jan. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!