Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valakinek van ilyen refluxos...

Valakinek van ilyen refluxos tünete?

Figyelt kérdés
Azzal mentem orvoshoz, hogy kb. egy éve nyomást érzek a nyelőcsövembe, annyira nem vészes, nem fáj, illetve állandóan tudnék levegőt “felbüfögni” ettől az érzéstől. Először kaptam refluxra gyógyszert de nem hasznàlt, pár hete gyomortükrözésem van. Szövettan még nincs meg, de C-s refluxot állapítottak meg nálam, illetve azt mondták, hogy alapvetően a gyomorszájam jól zár, adtak több gyógyszert. Szedem 2 hete kb ezeket, változást nem érzek, illetve nagyon nehezen tudom eldönteni, hogy mit egyek, mert egyáltalán nem éreztem sose, hogy égne a gyomrom, vagy mellkasfájdalmam lenne, vagy bármi ilyesmi. Olyan volt régen párszor, hogy ha lehajoltam visszajött a savam, de semmi egyéb tünet ezen a visszajövő levegőn kívül. Van akinek szintén ilyen súlyosabb refluxot állapítottak meg, pedig nem ég a gyomra meg semmi? 22 éves vagyok.

jan. 7. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a salvus víz kúrát. Reflux teák is jók.

A reflux sajnos ilyen. Én is refluxos vagyok, de nekem a gyomrom fáj gyakran, puffadok, sokat böfögök.

jan. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Salvus vizet iszom, azt is pár hete, kb mindennap étkezések előtt, 3x egy nap de néha kifelejtem, gyomorfájós én is voltam sokszor, bár mostanában nem, illetve most az étkezésemre is nagyon figyelek, szinte egyszer aem csalok, minden tiltólistás italt táplálékot megszüntettem, de nem érzek változást. Azért érzem furán magam, mert javasolták, hogy figyelnem milyen ételek váltják ki nálam, de nálam ez nem ételre alakul ki, hanem állandóan jelen van. Hozzátenném, hogy sajnos elég stresszes vagyok, hipochonder stb. de ez ellen elég nehéz tennem
jan. 7. 12:50
 3/4 Senior Séf ***** válasza:
100%

A stressz nagy ellenség. Amíg jelen van, a szimpatikus idegrendszer (üss, vagy fuss állapot) van "bekapcsolva", ezalatt pedig SEMMI sem működik teljes gázon, csak a kar- és lábizmaid. A stressz ugyanis arra való, hogy el tudj menekülni, vagy fel tudd venni a harcot a kardfogú tigrissel.

Ha javasolhatok valamit, nagyon figyelj oda a táplálkozásodra. Étkezés előtt végezz stresszkezelő gyakorlatokat. Egyszerre keveset egyél, ez is min. 22 pe3rcig tartson, és minden falatot nagyon alaposan rágjál meg. Ez legyen az alap. Emellett kúraszerűen szedhetsz Lisyne HCl-t, illetve papayás emésztőenzimet.

jan. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! 🥰 próbálok lassan enni, szerencsére szeretek csipegetni. Próbálok nyugodtabb lenni, de így egyetem/diploma közepén ez nehéz, illetve most elég nehéz időszakon vagyok túl, mert rengeteg haláleset történt. Az ijesztett meg a legjobban, hogy az orvosom azt mondta, hogy ha nem hatnak a gyógyszerek, akkor valami antidepresszánst kell szedjek, amit nagyon nem szeretnék.
jan. 8. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!