Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ízületi gyulladásra kapott...

Ízületi gyulladásra kapott valaki lokális szteroid injekciót?

Figyelt kérdés

Autoimmun (pikkelysömörhöz társuló) ízületi gyulladásom van, biológiai terápiát is kapok, ami a legtöbb ízületet fogja, viszont a bal csípőmre valamiért nem jó. Próbáltam több fajta NSAID-ot, kenőcsöket, de semmi se használ. Felajánlotta az orvosom az ízületbe adott szteroid lehetőségét, amit el is fogadtam. Kedden kell visszamennem a kórházba, viszont ahogy közeledi az időpont, egyre idegesebb vagyok.

Esetleg aki kapott már ilyen injekciót az írna pár sort, hogy pontosan mi volt a procedúra menete? Mennyire fájdalmas? Milyen hamar jelentkezik a hatása? Mennyire lehet aznap terhelni azt az ízületet?



jan. 8. 00:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Azonnal nem lehet terhelni közepesen erős fájdalom. Mindenkinél más hatás. ki érdemes próbálni viszont van más módszer is.

Mi az Autoimmun (pikkelysömörhöz társuló) ízületi gyulladás?

jan. 8. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Milyen más módszerre gondolsz?
jan. 8. 14:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is azt kaptam pár éve, nyáktömlőgyulladásra. Ki kellett mennem a patikába kiváltani, és visszamenni, hogy beadják. Akkor tudtam meg, hogy az izületbe adják (ha előbb tudom vissza se merek menni) elszaladni késő volt. Csípőizületbe kaptam, le kellett feküdnöm, beállítottak egy pózba, majd jött a szúrás, és a meglepetés: egyeltalán nem fájt, annyira sem, mint egy oltás.

Utána sokkal jobb volt, de a hatása kb 3 hétig tartott. Mivel nem gyógyult meg, hosszas kezelés következett.

jan. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!