Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Refluxosként mennyire veszitek...

Refluxosként mennyire veszitek szigorúan a diétát?

Figyelt kérdés
GERD-LA C-s típus refluxot állapítottak meg nálam, 22 éves vagyok. Az orvos először diétával majd a tükrözés után mondta, hogy a súlyosabb eset miatt először gyógyszeres kúra, savlekötő, meg valami bélmozgás javítót kell szednem. Az a helyzet, hogy abszolút nem érzem a savam, nem maródik, nem ég a gyomrom stb. Egyedül a levegő áramlik vissza a gyomromból és mintha a gégém környékén gombóc lenne, de ez is enyhe nyomás csak idegesít. Tehát pont ezért jelenleg mindent megvonok magamtól, mert fogalmam sincs, hogy mire vagyok érzékeny. De konkrétan párolt zöldségen, rizsen, és vizen sütött íztelen halon, meg csirkén élek. Se cukor, se édesség se nagyon só, se semmi fűszer. Talán a legnehezebb, hogy semmi zsiradékot nem adok semmihez. Ti hogy szoktatok étkezni? Így hogy nem érzem mitől savasodom így mindent megvonnátok? Néha csaltok, vagy abszolút semmi? Hozzàteszem, hogy sajnos elég stresszes életem van, pánikbeteg vagyok stb.

jan. 8. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Komolyan kellett vennem, ha nem akartam szenvedni.

A savas, csípős dolgokat kiiktattam, és figyeltem, mire, hogy reagálok. Kávét is iszom, de csak fagyasztva szárítottat /abból kivonják a csersavat/. Pl töltött paprika szóba sem jöhetett amíg nem olvastam, hogyan lehet a savasságát közömbösíteni (amikor elkészül kevés szódabikarbónát kell hozzákeverni/ azóta ezt több enyhén savas ételnél alkalmazom, és így már nem okoz panaszt. Sokat segített a [link] Aztán lehet lazítani a szigorú diétán, de az elvet nagyjából követni kell. Most már apró változtatással szinte bármit ehetek. Valamennyi fűszert, főleg enyhébbet használhatsz, nem jó, ha ízetlen az étel. Kisérletezz!

Nem kellene a zsiradékot ennyire mellőzni, mert baj lesz a zsírban oldódó vitaminokkal!

jan. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem felmarta a nyelőcsövem, ami infarktushoz hasonló komoly fájdalommal járt, és a torkom is folyamatosan fájt.

Semmi gyógyszert nem szedtem refluxra.

Ha protonpumpa-gátlót kaptál, akkor kérj másik orvostól is véleményt.

Ne vonj meg magadtól mindent, csak azt, ami panaszt okoz.

1-es voltam

jan. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És szerintetek így, hogy nem érzem a panaszokat, hogyan tudnék kísérletezni?
jan. 9. 15:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha valamiben nem vagy biztos, hogy eheted, akkor keveset egyél belőle, ha nincs baj, akkor lehet emelni az adagot. Ha fáj a gyomrod, vagy más panaszod lesz tőle, akkor írd fel tiltólistára, és néhány hónap múlva próbáld újra.

A torkodban a gombócérzés felmaródástól lehet? Mit mondott az orvos?

Nem igazán értem, miért számítasz súlyosabb esetnek, hiszen tkp nem sok/komoly panaszod van. Talán attól lehet tartani, hogy rosszabbodik az állapotod, azért kell -megelőzés céljából- a szigorú diéta?

Ez másfajta reflux, mint az enyém, azt már látom.

jan. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát C típus, elvileg a nyelőcsövem háromnegyede fel van maródva. Nagyon ritkán, ha lehajoltam 1-1x éreztem, hogy feljön a savam a torkomba, de gyakran nem, illetve magamtól nem éreztem. Azt mondta a tükrözésnél az orvos, hogy alapvetően jól záródik a gyomorszájam, és hogy lehet az a baj, hogy savasabb a gyomormedvem, meg adott a savlekötő mellé nekem ilyen gyomor perisztaltika javítót, hogy gyorsabban emésszek. De ő mondta, hogy csúnya reflux illetve, lehet hogy ha nem javul, akkor az is benne van, hogy az epém folyik vissza. Szövettanra februárra megyek vissza. Azért nem értem, hogy hogy lehet így felmaródva a nyelőcsövem, ha nem is érzem
jan. 9. 17:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Én sem értem, talán nem olyan mélyen van még felmaródva a nyelőcső... Olvastam, hogy velem együtt, mások is szívrohamra gondolnak, olyan fájdalommal jár. Így csak azt tudod csinálni, hogy azt eszed, amit az orvos szerint lehet, aztán majd kialakul.

Valamennyi zsiradékot kell enned, mert a zsírban oldódó vitaminok nem tudnak hasznosulni, arra vigyázz.

jan. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor próbálok zsírt is azért bevinni. Lehet annyira nem súlyos, nem tudom, csak annyira mondta az orvos, hogy hát csalhatok, de lehet rák stb. hogy teljesen megijesztett
jan. 10. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!