Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit kell megnézni a termékeken...

Mit kell megnézni a termékeken refluxosként?

Figyelt kérdés
2021. aug. 9. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmi nem lesz rajta, ami erre vonatkozik. Amit fontos refluxosként, az a termék kémhatása. Legalábbis én ezt vettem észre. A savas jellegű ételek sokkal jobban felerősítik a refluxot, a lúgosak meg elnyomják valamennyire. Megkóstolással lehet érezni az ételen annak kémhatását. Kémikusként lehet meg lehetne mondani a 100 féle összetevő közül, hogy mi teszi savasabbá, de az a baj, hogy az arányok sosincsenek feltüntetve, tehát még úgy sem lehet igazából megmondani, hogy savas lesz-e. Illetve az ételek másik kategóriája amik erősítik a refluxot, az a nehezen emészthető ételek. Legalábbis nálam így van. Ez meg végképp egyénfüggő. Nekem ilyen a zöldségek 80%-a, például paradicsom, paprika, padlizsán, répa, stb. Szóval ezt inkább ki kell tapasztalni.

Amit lehet ajánlani, hogy hallgass a szervezetedre. Ha megkívánsz valamit, akkor valószínűleg nem véletlenül van. Én például amíg nem lettem refluxos egyáltalán nem szerettem a tejet. Aztán egyszer úgy megkívántam, de nem ittam. Utána égett is a nyelőcsövem rendesen. Aztán a 3. alkalommal már töltöttem magamnak egy pohár, és bár az íze még akkor sem ízlett, de nagyon jól esett. Nem is jött elő a reflux. A tej elnyomta. Tehát nem véletlenül kívántam, tudta a testem hogy azt kell innom és jó lesz minden.

2021. aug. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmit. El kell olvasni pár oldalt, ahol a reflux betegség diétájáról írnak, és követni a tanácsokat.

Pl. a párolt zöldség jó refluxban, mégsem lesz rajta a sárgarépán, hogy antireflux répa.


[link]

2021. aug. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kalória , zsír , fehérje , szénhidrát stb. Ezekre értettem.
2021. aug. 9. 23:24
 4/5 anonim ***** válasza:

AJÁNLOTT NAPI TÁPANYAGBEVITELI ARÁNY

55% szénhidrát: rostban gazdag élelmiszerek

30% zsír: magvak, halak

15% fehérje: növényi és állati eredetű egyaránt


Akkor is ha valaki refluxos, és akkor is ha valaki nem.


[link]

2021. aug. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3: Ezek függetlenek a refluxtól. Mindig úgy lőjük be az étrendet, a makró arányokat, hogy az nekünk megfeleljen. Az ajánlott arányokat láthatod #4-ben. Ha még sosem étkeztél makrók szerint tudatosan, akkor az egy jó kiindulási alap. De ez nem azt jelenti, hogy attól nem szabad eltérni. Sőt, van rá bőven esély, hogy el is kell térned. De ezt majd kitapasztalod. Nekem például lassú az anyagcserém, nincs szükségem sok szénhidrátra, mert jobban hasznosít minden ételt a szervezetem mint kellene. Már évek óta súlyzós edzést is végzek, ezért a fehérjebevitelem is magasabb az átlagnál. A zsíros ételek meg meghajtanak, így azt minimalizálnom kellett. Emiatt nekem úgy néz ki átlagosan egy napi étkezésem, hogy 200g fehérje, 300g szénhidrát, 30g zsír. Ami elvileg nagyon nem felel meg az ajánlott aránynak. Amivel semmi baj nincs, mivel ha az ajánlást követném, akkor folyamatos hasmenésem lenne a zsírtól, elkezdenék hízni a szénhidráttól és az izomfejlődésem is abbamaradna.
2021. aug. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!