Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A Normix nevű antibiotikumot...

A Normix nevű antibiotikumot felírhatja háziorvos vagy csak szakorvos?

Figyelt kérdés

jan. 9. 01:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen orvos rendelheti.
jan. 9. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 100%?
jan. 9. 03:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
100%, akár egy szemész is felírhatja. A legtöbb gyógyszert bármilyen orvos rendelheti, elég kevés van, amit csak szakorvos, amiben különbség szokott lenni gyakrabban, az az emelt/kiemelt támogatás kérése rá, arra szokott kelleni szakorvosi javaslat, hogy olcsóbban kiválthasd, ezenkívül egy normatívot bárki rá tud kérni, ezért szokott lenni, hogy egyes gyógyszerek olcsóbbak receptre, mint vény nélkül, még ha nem is emelt/kiemelt támogatással veszed meg. Jelen esetben a Normix mondjuk szabadáras, tehát teljesen mindegy, patikától függ, mennyibe fog kerülni.
jan. 9. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm és igazán rendes vagy, hogy ilyen részletesen elmagyaráztad!
jan. 9. 04:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
De azért ne felejtsd el, hogy úgy írtam rendelHETI. A gyakorlat mondjuk sokszor mást mutat (pl. kérdés nélkül kiírnak bármit a beteg kérésére), de azért a háziorvosodnak is úgy kell dönteni, hogy neked szükséged van rá, nyilván ő meg te tudod, miért szeretnéd, valószínűleg meg lehet vele beszélni.
jan. 9. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, értem, köszi!
jan. 9. 04:49
 7/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Jársz még erre? Tudnál még egy-két vélemény mondani (vagyis írni)?


Az orvos felírta a Normixot. (SIBO miatt fogom szedni.)


Elfelejtettem tőle megkérdezni néhány dolgot.


Szedek Papaja & Bromelain enzim komplexet (tényleg nagyon sokat segített, azt szedtem eddig).


Valamint estefelé szeretnék bevenni magnézium L laktátot.


A kérdésem az, hogy szerinted milyen sorrendben vegyem be a három készítményt és mennyi idő teljen el azok bevétele között?


Végül is a sorrend az nagyjából szerintem már adott, mert az enzimeket az előbb vettem be és úgy gondoltam, hogy ezután majd valamikor beveszem az antibiotikumot és estefele a magnéziumot.


Tehát az arra vonatkozó véleményed érdekel, hogy ezek között mennyi időt teljen el.


Például úgy jó lenne, hogy az enzim után két és fél órával beveszem az antibiotikumot? Vagy legyen inkább három óra?

Vagy abszolút "nem érintik" egymást?!


A magnézium bevételének időpontja azért lehet fontos, mert eddig nemigen szedtem magnéziumot és sokan mondják hogy hashajtó hatású és nem szeretném, hogyha az antibiotikum "kimenne", anélkül hogy felhasználódott volna.


Vagy akkor ma inkább ne is vegyek be magnéziumot?


Köszi, ha még írsz!

jan. 9. 16:30
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt az étrendkiegészítőt nem ismerem, de általánosságban 3 órát szoktak várni egy pro és egy antibiotikum között.

A magnézium a felszívódásra lehet hatással, nálad a normix nem felszívódik fel, hanem ahogy írtad is, a bélben hat. A magnéziumot vedd be az étrendkiegészítővel, 3 óra különbséggel meg az antibiotikumot.

jan. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Csak most láttam, hogy írtál. Amúgy végül pont 3 órát vártam. És végül úgy döntöttem, hogy a magnéziumot nem veszem be.


Ez a Normix amúgy is csak 6 napi adag.


Azt tudod esetleg, hogy vajon mennyi idő alatt hat a Normix? Vagy ezt így nem lehet megmondani?

jan. 9. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!