Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért rettegek mindentől?

Bubachangh kérdése:

Miért rettegek mindentől?

Figyelt kérdés

Pl.ha megfázom, azonnal arra gondolok, hogy tüdőgyulladást kapok, és meghalok.

Ha esetleg fáj a fejem, agydaganat biztosan...

Persze tudom, hogy hipochonder vagyok, már vagy 30 éve, sok szakorvosnál jártam, néha jobb volt, de idővel mindig csak rosszabb.

Igazából ebbe már-már bele is törődtem, de pár éve valami más is társult az alapbetegséghez, nevezetesen, hogy ha megjelenik bármilyen tünet, egyből rettegni kezdek, hogy mi lesz ha másnapra rosszabbra fordul az állapotom, ha másnap nem, akkor majd harmadnapra... Egyre inkább beleélem magam, hogy biztosan sokkal rosszabb lesz mint ma van, sőt próbálom a tüneteket produkálni, pl. ha köhögök, akkor erőltetem a köhögést, akkor is, ha nem kell, mert kíváncsi vagyok, hogy mikor találok vért benne, ami biztosan tumor... Már előre félek mindentől, néha úgy érzem megőrülök, és valahogy abba kéne hagyni, de nem tudom, hogyan. Többen mondták, hogy ne foglalkozzam vele, próbáljak valami szépre, jóra gondolni. Csakhogy az a legnehezebb... Menthetetlen lennék mentálisan? Köszönöm előre is!



jan. 12. 08:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A pánikbetegség tünetei?

intenzív, elviselhetetlennek megélt, rossz közérzet;

menekülési késztetés;

kontrollvesztéstől, megőrüléstől, haláltól való félelem;

légszomj (a beteg érezheti úgy, hogy mindjárt megfullad);

a beteg úgy érzi, minden kicsúszik a kezéből;

szapora szívverés;

kipirulás;

izzadás;

reszketés, hidegrázás;

szédülés;

émelygés;

hőhullámok;

görcsös hasi és/vagy mellkasi fájdalom;

fejfájás;

gyengeség;

gombócérzés a torokban, nyelési nehezítettség.

jan. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Senior Séf ***** válasza:
Ne ücsörögjél otthon. Egy, az elfoglaltságaiból ki se látszó embernek nem jár hülyeségeken az esze.
jan. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!