Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon komoly kötelességtudato...

Nagyon komoly kötelességtudatom van és mindentől rettegek, ami egy kicsit is veszélyezteti a feladatomat, ez rongálja az életminőségem, mit tegyek? 22F

Figyelt kérdés

Tudnotok kell, hogy igen komoly mértékben kötelességtudatom van rajzolás és versirás terén, ez az Életem, az életcélom. Minden egyes nap igyekszem fejlődni, ügyesebb lenni és folyamatosan gyakorlok, mindig túlterhelem magam.


Művészeti iskolát végeztem, mert mindig is tudtam, hogy ez a célom. Az iskolában gyűlöltek engem, mind a kettőben, az álltalánosban és középiskolában is, aminek hatására az érettségire, egyszerűen megrongytam mentálisan. Pánikbeteg lettem, nem tudtam rendesen enni, mindentől halálosan rettegek, zárkózott lettem, súlyosan lefogytam, illetve depreszióba zuhantam.


Az igazi mélypontom 3 éve volt, 1 éve nagyjából rendbe jöttem és a mentális egészségem is viszonylag a régi, de SOKKAL jobban vagyok mint korábban. Most már rendesen eszem is fölszedtem sok kilót is, boldogabb vagyok, tudok rendesen rajzolni, verselni is.


Oxigénhiánnyal születtem, volt mér 2 pszichológusom is, de most nincs, mert úgy érzem, meg kell tanúlnom önállóbnak lennem, nem kérhetem mindig a segitségüket.


Ostobaság, tudom, de szinte napról-napra élek, mert mindig attól rettegek, holnap talán meg is halok, vagy pedig halálos beteg leszek. Ettől én igen komolyan rettegek, ez jelentősen kárositja életem minőségét. Van egy lány, akivel imádjuk egymást, de nem jöttem össze vele, mert félem a "súlyos veszélyektől" és hogy nem elég időm a rajzra, versekre. Pedig tényleg eillünk, de NEM tudok nyitni a boldogság felé... És ez nagyon fáj.


Mit javasoltok, mit tegyek?


2016. jan. 12. 10:13
 1/3 anonim ***** válasza:
nekem a sport/séta főleg az erdőben, szokott segiteni pozitivabb gondolkodásban, és hogy levezessem a feszültséget
2016. jan. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Zöld övezetben élek és minden második nap elmegyek 2 óra sétára, pontosan amiatt, amit javasoltál. Nekem is szokott működni, de sajnos nem minden alkalommal.
2016. jan. 13. 11:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, az pszichológiai zavar, betegség.

Egyértelműen szükséged lenne terápiára.

Nem tudsz "önálló lenni", hiszen itt is segítséget kérsz, nemcsak a korábbi pszichológusoktól. Tehát folytasd a terápiát velük.


Mindentől rettegsz, amiben veszélyt érzékelsz. Ez mindenben negatívan befolyásol téged és a kapcsolataidat.

1. Folytatod a rettegést, ez által az életed még rosszabb és rosszabb lesz, ill. becsapod magad, hogy Te egy csomó mindent megteszel, de semmi nem változik vagy csak kevés dolog.

2. Szakszerű terápiás segítséget kérsz.

3. Rájössz arra, ha eddig így nem működött jól az életed, akkor érdemes lenne leadni ebből a komoly - életminőséget rontó - kötelességtudatból, mert saját magadnak vagy / leszel így ellensége, ha ezt nem teszed. Magadnak hoztad létre ezt állapotot, ami negatívan befolyásol téged. Ha negatívan befolyásol, akkor miért nem adod fel ezt az állapotot?


Anthony de Mello: Képzelődés


- Mi a megvilágosodás legnagyobb ellensége?

- A félelem.

- Honnan jön a félelem? - Tévhitből.

- S mi a tévhit?

- Azt hinni, hogy a körülötted lévő virágok mérges kígyók.

- Hogy nyerhetem el a megvilágosodást?

- Nyisd ki a szemed, és láss! - Mit?

- Hogy egyetlen kígyó sincs körülötted.

2016. máj. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!