Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez a mentális probléma...

Mi ez a mentális probléma melynek a tüneteit mutatom? Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

Egy ideje - igazából elég hosszú ideje - áll ez fenn nálam. Semmi nem jó és semmi nem rossz igazán, de valamitől mégis rosszul érzem magam "lelkileg" mindig.


Minden olyan...olyan...semmilyen. Minden csak megtörténik.


Nem tudom jól érezni magam úgy igazán, még "hangulatjavító" szerekkel sem.

De ugyanígy nem tudok sírni sem. Még a nagyon rossz időszakokban is inkább alakul ki valamiféle hisztérikus vihogás (ez már több mint egy éve van így). A síráshoz legközelebb pár hete álltam, de még akkor sem ment. Nem igazán tudok érzelmeket kimutatni sem, a beszélgetés másokkal nagyon nehézkés, vagy inkább semmilyen. Mindenféle "hivatali kötelezettséget" elintézek komolyabb beszélgetések nélkül. Nincsenek közelebbi ismerőseim, érzelmileg nem kötődöm senkihez, minden dolgot és hatást ami történik velem kénytelen vagyok magamba folytani, mert nem nagyon van kinek elmondani.


Kórosan elkezdtem károsan étkezni, sajnos szépen észrevétlenül átcsúsztam ebbe a kategóriába. Undorító, igazából függőség-szinten állok bizonyos dolgokkal. Próbáltam részeg is lenni (mások vidámak részegen) de csak a szédülés jött össze, amúgy semmi hatás. Illetve még egy hányás a végén, de szándékosan hányattam meg magam, hogy ne fájjon a gyomrom. Ezt még próbáltam úgy is, hogy előtte bevettem nyugtatót, de még úgy sem volt hatása. Marad a szokásos semmi-kedv, keserűség illtve az a rohadt merevség, kimértség, ridegség amit gyűlölök, de nem vagyok képes feloldódni.


Emlékeimtől is szenvedek, de most ebbe nem megyek bele, nem célom az hogy sajnáljanak (sőt, civilben tagadom, hogy bármi bajom volna, nem látja rajtam senki maximum a "de meghíztál" meg ilyenek jellegűen). Az emberi kapcsolataim rosszak, bár valamilyen szinten tudatos a távolságtartó (több ismerősöm - különböző helyekről és szituációkban - borderline személyiségnek nevezett, ami - végigböngészve a leírásokat - még igaz is. Sajnos emiatt nagyon változó kihez hogy viszonyulok még az emlékeimben is. Van akit évek óta nem láttam mégis hol úgy érzem hiányzik (ha ez hiányzás egyáltalán?) hol meg gyűlölöm őket.


Sajnos bennem van az is - a szorongó viselkedés miatt - hogy minden tettem mások irányába, (még az a kevés is) erőltetettnek, mesterkéltnek hat. Zavaró az egész, mások tök jól elvannak, csak nekem nem megy ez, sőt, ha csoportban vagyok a végére tök jó barátságok vannak, egyedül én lógok majd ki. (Jobb szó híján a "lógok majd ki" kifejezés)


Szörnyű, milyen rosszul fogalmazom, régen egész jól ment, de ebben sem vagyok már a régi.


Ha nagyon rinyálósra sikerült akkor elnézést, nem akartam senkit feldűhíteni.


Kérem, az oldalon tartózkodó engem utálókat, ha felismertek a kérdében kérlek ne gyertek ide direkt szemétkedni.


Köszönöm, ha elolvastátok, a válaszokat pedig külön is.



2016. dec. 19. 12:04
 1/4 A kérdező kommentje:

*Még annyi "probléma" van, hogy nem igazán érzem, hogy lenne normális személyiségem, csupán egy külső héj, egy fal van, amit mutatok - még magamnak is! - és azon túl a nagy káosz vagy semmi van. Számomra halál az "add önmagad"... (nem is megy!) Mindig csak felveszek valamit amit úgy érzem, hogy 1.elvárnak 2.éppen azt érzem jónak 3.csak "ripacskodom" (én annak érzem).


És még ideírom mitől félek a legjobban (élő szóban ki sem merném mondani, terelnék meg ilyenek) - hogy én csak ilyen vagyok, nincs is semmi baj, csak ismán ilyen szaralak vagyok, nem vagyok képes szeretni senkit és egy szemét p--cs leszek mindig is...

2016. dec. 19. 12:06
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Azt nem írtad, hogy hány éves vagy, milyen nemű, mennyi ideje áll fenn ez a hangulat nálad. Amiket le írtál az alapján depressziónak tűnik a problémád. Nem szabadott volna hagyni, hogy idáig fajuljanak a dolgok. Az is rátesz egy lapáttal, hogy mindent elnyomsz magadban, ahelyett hogy beszélnél valakinek a problémáidról Mindenképp fel kellene keresned egy szakembert, hogy valami megoldást találjatok erre az állapotra, őt orvosi titoktartás kötelezi, bármit elmondhatsz neki, amit csak szeretnél. Remélem segítettem.
2016. dec. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Hú.. nincsen neked szerintem semmi bajod sem, illetve úgy értem, nem veled van a nagyobb hiba. nekem is van hasonló érzésem de azért különbözik is kicsit a tiédtől. ahogyan írtad nagyon helyesen: NEM akarod hogy sajnáljanak. nem is szorulsz rá, nincs miért. valószínű hogy kisebb korodban és főleg kamaszként a legboldogabb emberek közé tartoztál és aztán sajnos szembesültél/szembesítettek a rút valósággal (egyébként relatív mi a valóság és mi nem. a másik hozzászóló nem mondott egyébként butaságot de vigyázz mert igaz hogy sok jó orvos van de sajna igaz a "pénz beszél" elv ráadásul a társadalmunk elég maradi lelki-szellemi értelemben. azonban szerintem Te olyan vagy aki felül tud emelkedni ezeken a gyarlóságokon és akár képes vagy arra is hogy a maradi emberek példájából tanulva (mert ez is példa ha nem is hangzik szépen) saját személyiségedet hitelesen adva és magadat "jó minőségben élve" segíts az embereken és a világon. nagy feladat de méltó hozzád. értékes vagy. ezt most így megállapíthatom. sok sikert. kevés de erős sírást. rengeteg hosszan tartó szeretetet és örömet kívánok!
2016. dec. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 chuckyhawk ***** válasza:

Pacsi!:-)

Kb ugyan ezeken megyek át.NBekem a pia segített mondjuk.(Csak a végére alkesz lettem.)Én Kedden megyek vérvételre A hormonjaimat nézetem meg 30/F vagyok.A legtöbb agyf.sz gyógyszer megborítja a hormonokat.

Am Antidepi kezdeti szakasz mellékhatásai ugyan ezek.(Csak vagy nem érzel semmit,szinészkedsz mások előtt)engem a cipralex 2 hétig zombivá tett.

Nekem már adtak sztem mindent amit tudtak.még este van 1.5 mg rivóm a napi 8mg-bol aztán végeztem minden gyógyszerrel.

Amugy nem vagy kicsit ingerhiány környezetben?Nem tul monoton az életviteled?

2017. jan. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!