Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Stressz miatt állandóan...

Stressz miatt állandóan szapora a pulzusom, mit lehet kezdeni vele?

Figyelt kérdés
Mióta elkezdödőtt a suli, előjött nálam egyfajta szorongás. Két éve volt hasonló pánikszerű betegségem ugyan ez miatt, akkor nyári szünetre el múlt, gondolom mert itthon voltam. És azóta nem is jutott eszembe. De most előjött megint. Nem tudok nyugalomban ülni, mert folyton szapora a pulzusom. Amit valószínű én váltok ki saját magamból. Szerintem ezt egy folyamatos aggodalom okozza, azon kattog az agyam, hogy mi lesz, ha megáll a szívem, ha baja lesz, ilyesmi. És nem tudom elterelni a figyelmemet semmivel. Ritkán elterelődnek a gondolataim, de aztán megint eszembe jut, aggódni kezdek, és máris gyorsabban ver a szivem. Nagyon fárasztó már és így a szívem sem pihen. Hogyan tudnék egy kicsit felszabadultabb lenni, lenyugodni? El kéne menjek orvoshoz? (Most lehet hülyének néztek de légyszi aki tud adjon már valami tanácsot :)
jan. 12. 23:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Sokféle az ember, de nekem ilyenkor a csatangolás, sétálgatás, városnézés, amikor nem volt kedv akkor meg valami"sport".

Dühösen elkezdtem súlyzozni pl. mert inkább kitaláltam valami indokot amire fújhattam és kiadtam a dühvel kb... Utána meg lenyugodtam.

A gondolati "terelés" nem működött. Csak amikor ugymond fizikailag tettem valamit és akkor elterelődött az aggódásról,,,stb ről a gondolatom.

jan. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
" El kéne menjek orvoshoz?" El kéne menned orvoshoz!!!
jan. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Orvos...

Nos nagyon nehéz ezt "előadni" az orvosnak, aki sajna nyilván pl. azt tanácsolja hogy -Hát, foglalja le magát. Rosszabbik esetben meg rendelésre utal valami pszichxxx dokihoz, legrosszabb esetben pedig ír valami szorongásgátló szert ami jobbára több bajt okoz mint használ.

jan. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sima Magnéziumot toljál, mármint, amibe nincs vitamin.
jan. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Èn előtte mielőtt bármit is elkezdessz szedni egy belgyógyászati vizsgálatot ajánlanèk, szapora pulzussal mentem dokihoz, 24 órás holteren kiderült nekem 0-24-ben a pulzusom 160-180 körül mozgott, èn is azt hittem a stressz a pánikolás, de nem, mert hónapok óta meg van azóta inkább azon pánikolok ne kapjak pacemakert.
jan. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!