Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan lendultetek tul ezen?

Hogyan lendultetek tul ezen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Amiatt fordulnék hozzátok,hogy a hónapokban sulyosbodott az ematofobiam (hanyastol valo felelem).

Sok virus tombolt/tombol foleg igy telen es nagyon felek hogy nehogy elkapjam a hanyos virust. Valoszinuleg ez kiskori trauma miatt van mert en nagyon rosszul viselem,ha hanyingerem van faj a hasam elsapadok ajulas erzet stb. Es igy probalom tulelni hogyha van hasonlo. Voltam pszichologusnal de nem sokat segitett. Esetleg valami jo elmenyeket hogyha irnatok nekem errol akkor talan eltudnam nyomni🥺 Szuleim is segiteni probaltak sokat beszelgettem veluk de attol is ugyanolyan erzetem van☹️ Sokat mondtak mar hogy kene hanynom stb es akkor eloszlana ez az egesz,de nagyon nem akarok hallani errol😫

Mindennapomra ramegy hogy ettol felek es mindig mondogatom magamba hogy ne kapjam el stb stb…

Teljesen megorulok!

Elore koszonom a segitseget. 18L

😊



jan. 13. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Erdekes, melytorkozaskor nem jelentkezik a fobiad.
jan. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kényszergondolatok. OCD. A népesség 4%-ának van. Kezelhető, fordulj mielőbb szakemberhez vele, nem lesz semmi gond.
jan. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1-es

Nem szoktam csinálni de teljesen magánügy!😊

Értelmezési gondokkal küzdesz,hogy a kérdésemre nem tudsz választ adni?!!!🤦‍♀️

jan. 13. 20:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Hosszú éveken át engem is hasonlóan érintett ez a probléma.

Szintén gyermekkori esemény + "gyomorbaj" okozta gyakori hányinger alakította ez ki nálam. Uralt a gond, súlyos volt a fóbia, és ha rámjött a hányinger, indult a pánik..Ha valaki hányt a környezetemben, akkor is.. Járványokban....jajj.

Persze ott van a pszichológus majd esetleg pszichiáter és gyógyszer opció, mindenképp érdemes megpróbálni, főleg ha nagyon beszűkíti a gond az életedet. Én is kipróbáltam, valakinek bevált, nekem semmit nem ért.

Így elhatároztam, hogy egy ilyen kis hülyeség nem fogja uralni az életem. A hányás kellemetlen, igen. Én megteszek ellene mindent, hogy ne legyen

DE! ezzel sem lehet teljesen kizárni, ezt el kell fogadni, viszont nagyban lecsökkenthető az esélye, így én megteszek mindent, amit tudok, a lelkiismeretem tiszta. Ha ennek

ellenére mégis okádnék (pl. elkapok valamit), akkor ez van, hadd jöjjön, gyorsan túlleszek rajta. Akkor lehet jobban megvisel mint azt akit ez a gond nem érint, de gyorsan kijön, és vége. Hosszú folyamat volt, de sikerült ezt megvalósítani. Gyógyszer és szakember nélkül. Mára felsőbbéves orvosisként kijut az

"ilyen jellegű" dolgokból, pl. hányt is le már beteg..totál nem izgat.

Elmúlt a fóbiám.

Akarat kérdése. Nehéz, de leküzdhető.

Mondjuk azt hozzá kell tennem, hogy nekem sose volt pszichiátriai betegségem, bárminemű pszichés gondom vagy rendellenességem, "csak" ez..(bőven elég volt..) ..akinél halmozott a gond, sokkal nehezebb leküzdeni, de nem lehetetlen.

Menni fog!

jan. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó🙏🥺

Nagyonn!!!

jan. 13. 21:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem antidepresszans ota az amugy panikbetegsegem, szorongas es amiatti tobbek kozt ezen felelmem normalizalodott. Mar arra is rajottem, gyerekkoromban ha orakon at nem tartottam volna vissza, akkor azok a pokoli elmenyek is konnyebbek lettek volna.

Ettol fuggetlenul nem hulyeseg vigyazni, kezmosas nelkul nem nyulni etelhez es a szadhoz, maszkot hordani beteg csaladtag mellett.

jan. 14. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!