Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS! Betegség képzelődés?

SOS! Betegség képzelődés?

Figyelt kérdés

Sajnos már egy hónapja tart. Folyamatosan kisebb szünetekkel mindig valamit beképzelek magamnak. Voltam nagy vérvételen, hasi ultrahangon, hát röntgenen, nogyogyasznal, több háziorvosnál, de mégsem tudok megnyugodni. Hat röntgenen volt csak kisebb lumbago.

Egyszer ez faj, azon aggódók, és sajnos egyből a legrosszabbra gondolok, aztán vmi elmúlik jön a következő aggódás, pl. most kicsit bizsereg a lábam. Ciklus alatt vagyok. Nagyon fárasztó már az állandó aggódás, sokszor aludni sem tudok, és enni se, ha ezzel törődök. Tanácstalan vagyok mit tevő legyek, hova menjek? Milyen kivizsgálásra meg?

25L



jan. 15. 00:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológushoz esetleg?
jan. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A hipochondria legyőzése lenne a legjobb, pszichológushoz kellene menni.

Ha nem a hipochondria van kezelve, akkor bármilyen kivizsgálás után újabb betegség-képzelődések jöhetnek...

jan. 15. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
35%
Tök felesleges kétnaponta egy új kérdést kiírnod. Azon kívül, hogy már ezerszer leírtuk keress fel egy pszichiátert/pszichológust, mégis milyen választ vársz tőlünk, mikor az orvosoknak se hiszed el, hogy fizikálisan semmi bajod?
jan. 15. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
87%
A hipochondria pszichés betegség, de kezelhetö. Pszichiáter kezeli, nem pszichológus. Antidepresszáns lehet az egyik alternatíva, ami növeli a szerotonin szintet, ès csökkenti a szorongást. Valeriánagyökeres teát vagy más alvás segítö teát igyál elalvàs elôtt
jan. 15. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!