Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek a tunetek lehetnek a...

Ezek a tunetek lehetnek a refluxtol? Illetve produkalhatja ezeket?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mar reg ota szenvedek lassan 3 eve. Voltam mindenfele vizsgalaton belgyogyaszat, kardiologia, neurologia vervetelek mindenhol jo volt minden. A kovetkezok a tunetek: has fajas,puffadas,rekedtseg, kohoges, torokkaparas, homalyos latas,fejfajas, mellkasi szuro fajdalom hol jobb hol bal oldal, mellkasi futcsa erzes mintha a gyomrombol a mellkasomit menne valami buborek, vegtag fajdalom zsibbadas, gyengeseg es bizonytalansag erzet. A mult heten voltam a surgossegin has fajas puffadas miatt de minden jo volt es azt mondtak ha nem mulik el akkor gasztro. Tegnap eves kozben is ereztem a mellkas bal oldalan a bal mellem alatt nagyon erosen beszurt es a hatamfele sugarzott nagyon megijedtem hogy szivinfarktus de nem az volt.Az orvos most 6 hetig szedeti velem a savlekotot es azt mondta helyre kell tennie ha nem akkor tovabb lepunk.

jan. 15. 07:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Menj gasztroenteorologiara. Igen, lehet reflux. De látatlanban nem fogjuk tudni megmondani

Es amilyen varakozasi idok vannak ugyis cska azutan jutsz be orvoshiz hogy lejar a savlekoto 6 hete

jan. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A felsoroltak közül több tünet lehet refluxtól, de nem mind.

Ami lehet:hasfájás, puffadás, rekedtség, köhögés, torokfájás, mellkasi fájdalom, szívinfarktushoz hasonló, ijesztő tünetek /a nyelőcső felmaródása okozza/. Ami segíthet: lefelvés előtt 2-3 órával már ne egyél, és emeld meg a fejrésznél a matracot, vagy egy nagyobb párnát használj, szóval vízszintesnél fokozatosan magasabban legyél deréktól fölfelé. Ne egyél savanyút, fűszereset, zsírosat, meg amit nem ajálanak, kávét keveset, alkoholt, szénsavast semmit.

jan. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!