Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vastagbélszűrési érték mit...

Vastagbélszűrési érték mit jelent?

Figyelt kérdés

Anyukámnak ma jött az eredmény, hogy

szűrés 1. eltérés 17,00

szűrés 2. eltérés 17,00


Keresse fel a háziorvost.

Holnap felkeressük, de tiszta ideg vagyok :(


Különösebb problémát nem észlelt, hanem a postán kapott egy ingyenes szűrési lehetőséget. Egyébként is beteg. Melldaganata is volt, pszichésen is beteg, rokkant is.... annyira elegem van már az életből.

Egyszerűen nem értem, hogy miért, miért, MIÉRT mindig Ő és mi ez az eredmény már megint :'( :'(


jan. 17. 14:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs valami többletinfó arról, hogy a számok mit jelentenek, vagy, hogy ez pontosan milyem vizsgálat volt?
jan. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Vastagbélszűrés

1. vizsgálat 53,00 µg Hb/g feces

2. vizsgálat 143,90 µg Hb/g feces


Eredmény: pozitív

Eltérés mindkét vizsgálatnál + 17,00


Ez van és, hogy keresse fel a háziorvost, tehát mindenképp nem jó eredmény

jan. 17. 16:46
 3/11 anonim ***** válasza:
Vér van a székletében. Ez lehet több mindentől is, többek között daganattól (ezért ezt használják szűrésre), vastagbéltükrözést kell csinálni.,
jan. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

No akkor tisztázzuk:

Vér van a székletében.


Ez az esetek döntő többségében poliptol van, ami a vastagbélben van.

Ez nem rák, ez rákmegelőző állapot.

Vastagbéltukrozeskor lecsippantjak és kész.


Haziorvos, onnan gasztro. Ott tükrözés.


Ha megtehetitek akkor magangasztro, ott hamarabb tullesztek rajta, es megnyugodhattok.

jan. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3:

Igen odáig megvagyok, de kolonoszkópos vizsgálat van rá írva. Ha jól tudom, az a kamerás vizsgálat.


4:

Azért a polip is elég nagy gond szerintem.

"Vastagbéltukrozeskor lecsippantjak és kész"


BÁRCSAK ilyen egyszerűen menne ez. Ő Alapjáraton beteg. Neki ez nem fog ilyen egyszerűen menni. Meg nekem sem. előtte 1 napig enni nem lehet, előtte 1 napig hashajtóval ülni a wc-n. Persze kilehet bírni, de ő nem kevés gyógyszert is szed, mert pszichésen is beteg, azt sem tudom hogy azokkal ez időtájt mi lesz, mikor nincs evés. Éh gyomorra azokat a gyógyszereket bevenni nem lehet.


Elég valószínű, hogy magán lesz, nem azt mondom hogy tele vagyok pénzzel, de így is tiszta ideg vagyok, nem még fél évet várni időpontra. Magánban nem tudok mennyit kell. Jelenleg 1 magánt találtam a városban. Jó lenne minél közelebbi.


Nincs semmi ilyen UH amiből lehetne látni a polipot v bármi ilyesmit?

Teljesen megijedt a tükrözés hallatán pedig próbáltam nagyon nyugodtan előadni neki (pedig nagyon félek tőle, de ezt nem mutattam)

jan. 17. 21:11
 6/11 anonim ***** válasza:

A tükrözés nem fáj. Maganban pláne nem. Nekem is volt mar 2.

Elhiszem h pszichésen nem konnyu, de ez egy ambulansan elvégzendő 20 perces dolog, boditasban.


Uh nem mutatja ki.


Az hogy o pszichés betegen fél, az oké, de neked semmi okod.

A gyógyszeres részhez nem tudok hozzászólni.


Kitartást, es minek hamarabb túlesni rajta.

Nem lesz ott baj :)

jan. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Jah igen: a polip. Nem ez onmagaban nem nagy gond.

50+-os korban 10 ből 4 embernek van.

jan. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hemoglobin van a székletben, ezt mondja a vizsgálat, nem azt, hogy vér. Ez nem vastagbél specifikus dolog, a vérzés a tápcsatornán belül bárhol lehet. Lehet egy gyomorfekély is, ritkán lehet vékonybél eredetű is, és igen, lehet vastagbél is.
jan. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

6:

Nem fáj?

De olyan kellemetlen az egész procedúra, meg előtte 1 napig nem enni, hashajtó.

Nekem van okom mert őt is féltem, hogy viseli meg h az eredménye is mi lesz attól is izgulok, de remélem minden rendben lesz. Bár akkor az eredménye is negatív lenne tehát valami csak nem jó :(


7:

És azt műteni kell vagy mi történik?

10-ből 4-nek az lehet, csak sajnálom mert így is van vagy 5 betegsége, rokkant, fél mellét is levágták daganat miatt, egyszerűen elegem van h miért kell neki mindig szenvednie.

jan. 17. 22:19
 10/11 anonim ***** válasza:

A tükrözés kozben lecsipik. Semmi egyéb teendő nincs.


Elhiszem h nehéz, de ez ma már semmivel nem nehezebb dolog mint egy foghuzas. :)

jan. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!