Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 7.1-és koleszterinre mennyire...

7.1-és koleszterinre mennyire kel odafigyelni?

Figyelt kérdés

35 éves férfi vagyok. 180cm/80kg

Kb 3 évente járok laborba, most 7.1 lett az értéken. 3 éve a referencia-tartományon belül volt. 6 évvel ezelőtt picit felette(pedig akkor kb 73 kiló voltam)

Mennyire kóros vagy kockázatos ez az érték?


febr. 2. 16:35
 1/2 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírási hibákért. Most vettem észre.
febr. 2. 16:36
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 7.8 lett... A háziorvos koleszterincsökentőt akart kiírni. Közöltem hogy max akkor szedem ha ez komolyan indokolt.


Elküldött kardiológiára hasi nyaki ultrahangra hogy nézzük meg mi a helyzet. Kardiologus mindent bevetett ekg, terheléses ekg, szív ultrahang. Ahasi nyaki ultrahagon minden normális sehol semmi plakk lerakódás nincs az ereimben. Vérnyomásom tökéletes a kardiologus szerint vércukrom 4.7. Tehát egydül a magas összkoleszterin az ami kimutatható. Igy végül az orvosok is igazából kimondták hogy a rutin gyógyszerelést elfelejtve nem indokolt a koleszterincsökentő szedése. Ugyhogy nem is szedem.


Figyelmedbe ajánlom a koleszterincsökentő sztatin mellékhatásait.... Cukorbetegség. Májkárosodás inpotencia stb... Ezek agyógyszer leírásában le is vannak írva. Én a helyedben ha nincs érszükületed, szív ér rendszeri panaszod biztos hogy nem terhelném a szerveimet a koleszterin csökkentőkkel!

febr. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!