Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas LDL koleszterin. Tanácsok?

Magas LDL koleszterin. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Megjöttek a vérvételi eredményeim, és nem túl bíztató a helyzet. A koleszterinem 6.9, de ami aggasztóbb, az LDL 4.8, ami már kóros. Egyelőre ezeket olvastam a témában:

- az LDL felelős a pakkok lerakódásáért, ami infraktust és strokeot okoz (na már most nálunk apai ágon mindenkinek volt már strokeja)

- valószínűleg nálam genetikai hajlamú, apámnak is magas volt; amennyire tudom, ha genetikai hajlam van rá, akkor a gyógyszer sem biztos megoldás


Jelenleg teljesen kivagyok. Azt érzem, hogy örököltem egy olyan betegséget, amire nagyon nincs megoldás, és várhatom, hogy mikor fogok valami kardiovaszkuláris bajban meghalni a közeljövőben. Márpedig szinte biztos, hogy örökletes. 27 éves vagyok, sportolok, vörös húst kb csak marhát eszek, azt is kb két hetente egyszer. Nem eszek zsírosan, nem vagyok túlsúlyos (177/65).


Bármilyen tanács, infó jól jönne a témában most.


jan. 8. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Azon kívül, hogy tartod ezt az egészséges életmódot, egyebet nagyon nem tudsz tenni.


Maximum fél év múlva kontroll és ha súlyosbodik akkor gyógyszeres kezelés.

jan. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Csak a betegségre való hajlamot örökölhetted, nem magát a betegséget. Ha egészségesen élsz, nincs nagyobb esélyed rá, mint másnak.

Egyél sok rostot /pl naponta zabpelyhet kefirbe áztatva/ az csökkenti a koleszterint.

jan. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tojást kell enni, és az ujabb kutatások szerint a dogmákkal ellentétben az állati zsír sem rontja el a koleszterin szintet.
jan. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A gyógyszeres kezelés nálad ugyanolyan hatásos a koleszterinszint és az érrendszeri rizikó csökkentésére mint bárki másnak.
jan. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kerüld el a sertés és marhahúst és minden feldolgozott cuccot (pl kekszek édességek). Par honap alatt jobb lesz a helyzez
jan. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezaz, hogy semmi ilyet nem eszek. Sertést gyakorlatilag 0-át. Marhát szoktam, de kb 1,5-2 hetente egyszer. Kizárólag olíva olajjal sütök. Tejet soványat iszok, 1,5-2 hetente fogy el egy liter.
jan. 8. 20:11
 7/9 anonim ***** válasza:

2.vagyok A zabpelyhet azért írtam, mert amikor azt elkezdtem enni, pár hónap múlva leállították a koleszterincsökkentőt, annyira hatásos volt. Próbáld meg, elvileg neked is használni fog.

Egyél normálisan, annyira diétázz, amennyire az orvos mondja.

Az extra szűz olivaolaj nem jó sütni -alacsony a füstpontja- azt nyersen kell fogyasztani. Egy forrólevegős sütő hasznos lenne.

jan. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6: Olivaolajban ne süss, sőt semmilyen olajban ne süss.

Ha zsiradekban "kell" sütnöd, használj libazsírt vagy sertészsírt.

Tejből pedig vagy CSAK PASZTŐRÖZÖTT (esetleg nyers, otthon forralt), vagy semmilyen. ESL, UHT erősen kerülendő.

jan. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#6 Az UHT tejjel mi a baj? A covid óta abból csinálok aludttejet, lehet hogy nem kellene?
jan. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!