Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Két doboz antibiotikumot után...

Két doboz antibiotikumot után tönkre mehet úgy a bélflóra, hogy a betegség alatt fogytam és nem tudok hízni?

Figyelt kérdés
febr. 2. 18:05
 1/3 Grimfox ***** válasza:
37%

Igen. Az antibiotikum kifejezetten káros a bélflórára. Probiotikumok mellett olyan élelmiszereket is érdemes fogyasztani ilyenkor, amik táptalajt nyújtanak a szaporodó bélflórának. Sok rost, teljes kiőrlésű élelmiszerek, erjesztett tejtermékek(Ha bírod, és amin bírod), és hasonlók. Az olyan ételeket, és italokat pedig kerülni kell, amik károsítják a bélflórát, vagy legalább is nem kedveznek neki. A nagyon feldolgozott ételek, félkész élelmiszer, alkohol, és üdítők, mesterséges ételízesítők, és édesítőszerek kerülendők, amíg vissza nem áll az egészséges flóra.

Extrém esetben székletbeültetésre is kerülhet sor, de ez eléggé a végső megoldások egyike. Jobb a természetes út.

febr. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tehát gyengül a felszívódás is? Eszegetek probiotikumot, szeretem a fermentált káposztát, natúr joghurtot, kefireket, gyümölcsöket, de nem viszem túlzásba. Hébe-hóba, ha eszembe jutnak, valamelyiket fogyasztom. Gondolom napi több alkalommal kellene. Most méhpempőt és sörélesztőt iktattam még be.
febr. 2. 18:34
 3/3 Grimfox ***** válasza:
A felszívódáshoz először fel kell tárni a tápanyagokat, amiben nagy szerepe van a bélflórának. Meg persze az immunrendszer jelentős része a belekben van. Szerintem kellene nézned a neten egy bélflóra-regeneráló kúrát. Ott leírják, mit kellene enned diétaszerűen, hogy helyrerázódj, és a megfelelő dolgokat szaporítsd el a belekben.
febr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!