Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Örökölhető-e a rákos megbetege...

Örökölhető-e a rákos megbetegedés?

Figyelt kérdés

Sajnos a családomban sok volt a rákos beteg.

Anyum nem rákban halt meg, de az édesanyjának bőr rákja volt, a testvérének végbélrák. Nagymamám anyja méhnyakrák és az apja gége rák.

Illetve a nagymamám testvére fia végbélrákban halt meg sajnos.


Illetve édesapám részéről nagyapám végbélrákos volt.


Én most vagyok 30.

Félek hogy nekem is lesz valami..


Hogyan tudnám elkerülni? Azt olvastam hogy elv a minden napi helyes étkezés és helyes életvitel számit.



febr. 5. 19:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja igen a nagymamam testverenek meg van ket masik gyereke azoknak nincs semmi bajuk
febr. 5. 19:18
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
A rákos megbetegedés NEM örökölhetö, legfeljebb a hajlam valamennyire. De sokkal többet számít az életmód, amit a legtöbben a családból továbbvisznek, ugyanúgy, ugyanazokat eszik, amit a szülök, nagyszülök, ugyanolyan életmódot folytatnak, stb.
febr. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
A rákos megbetegedés maga nem, a genetikai hajlam igen. Ettől mégn nem 100%, hogy te is rákos leszel.
febr. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
A vastagbélrák amúgy pl. kimondottan jól megelőzhető lenne, ha eljárnának az emberek szűrésre.
febr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írják, állítólag a hajlam öröklődhet. Az életmód azonban számos provokáló 9ngert hordozhat. A dohányzás és általában a füstös környezet mindenképpen kerülendő, hasonlóképpen az erős UV sugárterhelés Étkezésnél a vörös húsokat (különösen a pirított, sült húsokat) minimálisra kell szorítani, az étrendbe szinte kötelezően be kell iktatni tejsavas erjesztéssel készült növényi és tejtermékeket (kovászos uborka, savanyított káposzta, joghurt, kefir, aludttej). A mérsékelt stresszel járó életvitel szintén fontos.
febr. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen a hajlam öröklődhet. Jó lenne napi közel fél kiló zöldséget, gyümölcsöt fogyasztanod, de a zab, lenmagörlemény, korpa is hasznos. Legalább 5-6 pohárnyi folyadékot, vízet kéne innod, hogy elkerüld a székrekedést. Leginkább a bélrák lehet érdekes. A kérdés, hogy mennyi idősen lett az ősöknek bélrákja, vonj le belőle 10 évet és akkor menj el egy vastagbélszűrésre, amikor abba a korba lépsz. Gégerák ellen ne cigizz, ne alkoholizálj, pláne ne töményet, ne szexelj orálisan HPV hordozó személlyel. Kerüld a leégéseket.
febr. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
Abszolút
febr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 NTBS ***** válasza:
A hajlam igen. De emiatt ne aggódj! Tedd meg, amit tudsz ellene.
febr. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Reméljük nem. Nekem rossz tapasztalataim vannak a közeli köreimben (rákos anya gyereke 100% egészséges,kiegyensulyozott élet mellett lett rákos).


Nekem 2 rákos nagyszülőm van. Mindketten túlélték és 80 év felettiek már.

Sok további ismerősöm is túlélte a rákot. Sőt,igazából egyelőre csak olyat ismerek,aki túlélte. Manapság tényleg jó kezelések vannak!

Én a magam részéről nem aggódok saját magam miatt. Őszintén megmondva én szűrésekre sem járok,bár ebben senki ne kövesse a példámat. Én elfogadtam,hogy az élet része lehet,hogy egyszer rákos lehetek.

febr. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ!
febr. 6. 07:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!