Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire normális, hogy kb....

Mennyire normális, hogy kb. minden esetben látszik a hasamon, ahogy dobog a szívem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Nemrég marfan-szindróma gyanúja merült fel nálam. Voltam miatta a marfan ambulancián Pesten, ahol azt mondta egy doki, hogy igen, ha rám néz, elképzelhető a dolog. Adott egy papírt, amivel szívultrahangra kellett időpontot kérnem. Oda ebben a hónapban 21-én megyek, hogy kiderüljön, van-e aortatágulatom.


Viszont tudom, hogy a hasi aorta tágulatának sincs semmi tünete, amíg nem válik szörnyen rosszá a helyzet. Egyedül vékony alkatú embereknél vehető észre az, amit a fenti kérdésemben írtam. Nekem magas vékony alkatom van.


Ha valakinél nincs semmi ilyen gyanú, akkor is, tök random is előfordul, hogy látványosan kivehető a hasra pillantva a vérkeringés ritmusa?


Konkrétan csak a hasamat nézve meg tudnám mondani a pulzuszámom. Ha a hasamra teszem a telefonom, értelem szerűen az is ritmusosan emelkedik.



febr. 8. 18:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Marfan esetén a hasi aortán is keletkezhet tágulat. Emiatt merült fel a kérdésem.
febr. 8. 18:02
 2/6 anonim ***** válasza:
44%

Hipochonder vagy. És unatkozol. Aki képes a saját légzését vagy szívverését figyelni, az beteg. Mármint az agya.

"Viszont tudom, hogy a hasi aorta tágulatának sincs semmi tünete,"

Honnan tudod? Onnan, hogy összeolvasol minden baromságot, teljesen feleslegesen stresszelve magadat.

febr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azért ennyiből ne vonjunk le egyből ilyen 100%-os dolgokat, minthogy hipochonder vagyok.

Pont, hogy alig járok dokihoz, mert egyrészt alig vagyok beteg, másrészt nem keresem az alkalmakat. Elmennek úgy évek, hogy táppénzre sem kell mennem.


A marfan azért merült fel, mert aggasztóan sok minden passzolt belőle elsőre. És nem volt teljesen alaptalan a gyanúm.

febr. 8. 18:13
 4/6 anonim ***** válasza:

3-as, pedig az vagy. Nem normális dolog nézegetni a hasi aortádat meg figyelgetni a szívverésedet.


Lepontozhatsz, ez az igazság.

febr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Más: az orvos meg nyilván elküld vizsgálatra, mert neki ez pénz, meg elmentél hozzá akkor nem dobhat ki, de tudnád, mennyi hypochonder kér ilen-olyan vizsgálatot, amikor full semmi baja, csak bemeséli a tüneteket.


Persze pszichiáterhez menni kb egy sem aka.r

febr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

- Az, hogy mi normális meg mi nem, egy relatív történet. Én el tudom fogadni, ha szerinted hipochonder vagyok, de magamra venni nem fogom.


- Nem kell figyelni ahhoz, hogy észrevegyem. Alapból figyelhetnének magukra jobban az emberek.


- Mint írtam, nem keresem az alkalmakat, hogy vizsgálatokra járjak. A marfannal azért mentem orvoshoz, mert ez egy olyan szindróma, amibe váratlanul bele lehet halni. Szóval jó tudni, hogy van vagy nincs.


- Én szándékosan nem jelöltem semmilyen értékkel a válaszod, hogy ne befolyásoljam, mások hogyan vélekednek róla.


- Azért tudom, hogy a hasi aorta tágulatának alapesetben nincs tünete, mert a marfannak olvastam utána.


- A doki nem azért küldött vizsgálatra, mert pénzt kap érte, hanem mert több, mint 20 éve létrehozott egy alapítványt a szindróma miatt, és aktívan figyelemmel kíséri azokat, akik elé kerülnek. TB alapú.


- Bármennyire erőltetnéd, hogy hipochonder vagyok, semmiben nem állja meg a helyét.

Viszont, ha az lennék, a stílus, amiben próbálod átadni az igaznak gondolt véleményed, erkölcstelen.

A hipochondria egy olyan pszichés zavar, amiről nem tehet az, aki vele él. Szóval attól függetlenül, hogy engem minek gondolsz, a hipochonder embereket úgy alapvetően sem kellene így lenézni.


- Mellékesen: pszichiáterhez nem lehet csak úgy elmenni. Ezt tájékozottságból tudom, nem elmezavart vadászok magamnak.

febr. 9. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!