Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Körülmetélés utáni regeneráció...

Körülmetélés utáni regeneráció során ez normális? (bővebben ld. lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

38 éves vagyok, egészségügyi okokból (rég óta fennálló és semmitől nem múló balanoposthitis) orvosi tanácsra metéltek 4 napja. Sok tanácsot nem mondott a doki, csak hogy napi egy betadine-os kötéscsere, víz 2 napig ne érje és hogy a teljes gyógyulás kb 1.5-2 hónap (erősen egyénfüggő). Sajnos sokszor megy pisi a kötésre úgyhogy inkább napi 2-3-szor cserélem. Így 4 nap után nagyon csúnya alul a fitymafék körüli rész. Több kisebb bumszli van ott - gondolom ott varrtak több öltéssel - , eléggé érzékeny (ha picit hozzáér a nadrág már felszisszenek) . Mennyi idő kb míg ez lelohad? Meddig kell kötögetni? Sajna nagyon nehéz a dokit elérnem, de annyit sikerült belőle még kiszednem hogy a vérzésen és gennyezésen kívül minden normális. Tegnap (tehát 3. nap) sajna kötéscserénél volt egy pici vérpötty is felül (lehet a kötés lehúzásától, ugyanis sajnos mindig raragad nagyon, 15-20 percig elbíbelődöm vele). Összefoglalva:kb mikor lesz ez olyan állapotban hogy nem ilyen ocsormányos a duzzanat meg érzékeny, amikor már nem fáj ennyire? (az esztétikai része kevésbé érdekel per pillanat, ha 2 hónap akkor annyi, csak tudjak mellette rendes életet élni)



2022. okt. 21. 10:30
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
5 nappal vagyok a műtét után és olyan szinten fáj meg érzékeny hogy kb hozzáérni nem tudok. Ez normális?
2022. okt. 22. 22:00
 2/29 anonim ***** válasza:
5 nap után persze... pár hét és rendben lesz
2022. okt. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Adj magadnak időt. Pár hét illetve hónap után kisimul.


Kenj rá Dermatixes, ami egy szilikonos sebkezelő gél és ehhez hasonló plasztikai műtétes hegekre is javasolják.

2022. okt. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
9.nap. Úgy néz ki lassan talán jönnek ki a varratok, itt-ott lóg már ki belőle. Viszont ma kötéscserénél a géz nagyon beragadt az egyik varratba. Nem mertem erősebben húzni mert egyrészt fáj, másrészt gondolom ezeknek magától kell kiesniük, viszont a varrat mellet pici genny pötty megjelent. Dokim szerint a gennyezés és a vérzés ami aggasztó lehet, más nem. Ez a pici - gondolom a varrat húzása miatt megjelenő - genny adhat okot aggodalomra?
2022. okt. 26. 22:02
 5/29 anonim ***** válasza:
Normális :D nálam is volt és semmi bajom nem lett :) 2 hónapja metélt
2022. okt. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
És kb milyen ütemben kéne ennek gyógyulnia? Holnap lesz pont 2 hete a műtét, és egyrészt a varratok nagyrészt még mindig bent vannak, csak kevés jött ki eddig, pedig a doki azt mondta kb 1 hét után potyog ki. A fitymaféknél is megvannak még a duzzanatok (mondjuk arra mondta az orvos hogy több hét is lehet), bár az talán picit kisebb már. De a legaggasztóbb nekem az hogy még mindig marha érzékeny. Ha csak hozzáér az alsóm már az fáj. Zuhanyozni sem tudok rendesen, csak vizet folyatok át rajta óvatosan, és mivel érzékeny csak óvatosan tudom a vizet utána felitatni puha törcsivel. Fogalmam sincs mikor lehet normálisan fürdeni, esetleg szappannal is megmosni. A dokit ráadásul marha nehéz elérni, ha meg sikerül akkor is csak türelmetlenül leráz azzal hogy idő kell meg hetekben/hónapokban kell számolni a gyógyulást nem napokban. Annyit mondott (kb hasraütés szerűen) hogy nov elejétől (tehát kb 16 nap után) már ne kötözzem. De egyrészt nem is látta, másrészt amíg varratok bent vannak meg "levedzik" néha itt-ott addig gondolom nem árt a Betadin-os kötés. (arról már ne is beszéljünk hogy a makk úgy ki van száradva hogy botrány, de ráadásul a húgycső nyílás is annyira hogy kb néha mintha össze lenne ragadva, alig jön a pisi sokszor, vagy ha jön akkor két sugárban úgy hogy a falat is lepisálom) A kontrollra is azt mondta hogy akkor menjek ha úgy gondolom, aminszerintem vicc, de mivel pont 3vhéttel acműtét után szabadnapos leszek visszamegyek hozzá hogy nézze meg, dolgozzon meg a pénzéért, de addig még egy hét tanácstalanság. Más dokit meg hiába hív az ember, azt mondják beszélj a műtő orvossal... :/
2022. okt. 30. 15:40
 7/29 anonim ***** válasza:
Vissza kell menni akkor varratszedésre, ha magadtól nem tudod kiszedni. Óvatosan felvágod és csipesszel magadnak is ki tudod húzni, ha a köztes sebszélek már összeforrtak. Utána pedig ezek a lyukak is begyógyulnak, csak ne tépve, hanem valóban finoman távolítsd el.
2022. okt. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
Ne aggódj, teljesen normális, hogy nagyon érzékeny. A fitymaféknél gyógyul a leglassabban. Napi 2-3x cseréld a gézt, addig cseréld, amíg a varratok ki nem potyognak és addig ne érje víz. Ha kipotyogtak a varratok után nem kell kötnöd. Kb 20-25 nap. Ha a 25. Napon van még benn még varrat, akkor szedd ki magadnak. Egyébként minden kötés után áztasd kamilla teába. Bögrébe kihűlt kamilla tea, lógatod bele 5 percig, megvárod míg megszárad és bekötöd. Naponta mehet ez 2x. Q teljes gyógyulás egyénfüggő. 2 hónap biztosan van. Fontos, hogy addig ne verd ki és ne szexszelj, mert utána lehet rosszabb lesz, várd ki a 2 hónapot.
2022. okt. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:

Még annyi, hogy vegyél rugalmas pólyát, azzal pólyázd a gézt oda. Ezt vegyed: peha haft 4mx4cm

Ezzel nagyon gyors a csere, magához tapad, legjobb cucc!

2022. okt. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Dokival beszéltem telefonon, ő azt mondta (látatlanban) hogy nov elejétől (tehát kb 2.5 hét után) már nem kell kötögetni, lehet szabadon. Víz meg már műtét után 2 nappal érhette. Azért érdekes is lenne ha 2 hétig nem mosnám... Persze egyelőre csak vizet folyatok át rajta, hozzá sem érek kézzel nem hogy bmi kozmetikumokat használjak. 2 hétig otthon voltam, pihentem, ma mentem először dolgozni, hát... Nem esett jól a séta. Kb mint egy pingvin aki beszart úgy közlekedtem. Fáj ha hozzáér a gatya, de sajna nekem amúgy is érzékeny volt a terület, ezért is csináltattam meg. Logikailag mondjuk nem tudtam hova tenni hogy ha szabadon lesz a makk akkor az nekem mitől lenne jobb, de a doki nagyon esküdött rá hogy ez segíteni fog meg áldani fogom a nevét ha megcsinálom. Meglátjuk, mindenesetre ez a 2 hét eddig nem egy wellness volt..
2022. okt. 31. 20:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!