Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cöliákia gyanújával küldtek...

Cöliákia gyanújával küldtek gyomortükrözésre, ezek alapján igazolódott a betegség?

Figyelt kérdés

Ma reggel voltam gyomortükrözésen, vettek mintát is. Az eredmény a következő: mélyduodendum redőzete ellapult, nyálkahártya atrophiás, mozaikszerű.


Az orvos azt mondta, következő alkalommal megbeszéljük a diétát és a leleteket kiadják, viszont 2 hónap múlvára adtak időpontot. Viszont az lenne a kérdésem, hogy a lelet alapján fog teljesen beigazolódni csak az eredmény? Az elmúlt 5 hónapban teljesen tünetmentes vagyok, úgyhogy ezért furcsa számomra. TTG IGA negatív és IGG pozitív lett



febr. 9. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Ahol én élek, hálisten már nem kötelező a tükrözés az igazolt érzékenységhez, elég egy pozitív vér eredmény, de otthon még igen.


Az pedig, hogy tünetmentes vagy, nem jelent semmit.


Igazoltan cöliákiás unokaöcsém éveken át tünetmentes volt, ezért néha "hibázott", mert jaj, semmi baja nem lesz.

Most már gyakorlatilag kórházról kórházra járnak mert a picike "hibáktól" olyan szinten gyulladt mindene.

febr. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha tünetmentes vagy diétával akkor igen, már igazolódott az eredmény, szóval folytatnod kell életed végéig.


Dietetikust keress meg a diéta kapcsán, a leletet meg azt hiszem, felhőből is le tudod kérni.

febr. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem diétázom jelenleg, de természetesen el fogom kezdeni. érdemes lenne még utoljára az orvoshoz visszamenni? külföldön élek és emiatt kétszer átgondolom
febr. 9. 11:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez fura. Úgy tudtam, hogy mintát vesznek hozzá szövettanra. Annak meg nincs rögtön eredménye.
febr. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
vettek mintát is de a biopszia során szemmel is látott valamit, csak az nem tudom mennyire valid a cöliákia biztosra mondására, de a papiromra már a cöliákia diagnózisát írta
febr. 9. 13:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Légyszi' segítsetek.

Van beutalóm gasztroenterológiára. Ha elmegyek az első alkalommal, már akkor lehet, hogy megcsinálják a gyomortükrözést? Vagy először csak megbeszélés van?

(Nem akarok 2x menni, mert messze van, stb.) Meg lehet oldani egy találkozás alatt?

ápr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!