Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A combban is ki tud alakulni...

A combban is ki tud alakulni trombózis?

Figyelt kérdés

Az egyik comb belső oldala nagyon érzékeny és keményebbnek is érzem, és persze fáj eléggé, + mintha gyulladtan lüktetne.

de csak úgy ránézésre semmi se látszik.


Mi lehet ez?

Létezik a combban trombózis vagy az biztos nem?



febr. 9. 11:54
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

No, mi lett az eredmeny?


Hogy vagy?

febr. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

köszi az érdeklődést, de hát semmi se jó.


a sürgősségin közölték, hogy ez nem sürgősségi, de mondjuk kb ezt vártam sajnos, nálunk ez így megy, aztán ismerős orvos megnézte és azt mondta, ez nem a hagyományos trombózis, hanem thrombophlebyitis.


de csak rosszabb amúgy. amiket írnak tüneteket, teljesen passzolnak rá:

kívül is most már a combhajlatig piros, gyulladt és nagyon érzékeny a comb belső fele egy csíkban, és pont a véna csíkjában.

az is igaz rá, hogy "kábelkeménységű" a véna és sőt, szerintem meg is duzzadt, szóval ha megtapintom, jó vastag kábel lenne, de tényleg kemény végig, ameddig érzem, és a bőr alatt abszolút jól meg tudom fogni szinte, olyan kemény.

+ meleg a combnak ez a része, furán, úgy gyulladtan lüktet is.

és hát a comb belső része nagyon érzékeny, ha csak végig simítom, már az is fáj, nem ha megnyomom.


az még hozzá tartozik, hogy volt itt sérülésem kb 1 hete, egy vaslap sarkával jól végighúztam a combom kb 10 centin, felszakította a bőrt és eléggé vérzett is mert pont a véna vonalában szakította fel. a doki szerint innen fertőződhetett be.

na ez a terület meg nem igen akar gyógyulni és ez különösen kőkemény, aztán ettől feljebb pedig csak olyan "kábelkemény". maga a seb kékes-lilás-vöröses, lehet hogy hülye voltam, hogy diclofenac krémmel bekentem, aztán az csak irritálta, nem tudom.


és lényeg, hogy szerinte ez tuti egy jó erős vénagyulladás, és azt mondta, most 3 hétig menjen a Clexane + Diclofenac tabletta 2x1 + Ciprofloxacine 500 mg 5 napig 2x1.

hirtelen ennyi, és oké felírta, de csak teljes áron tudta, szóval szép költség.

azt meg ő se tudta, hogy elég-e megelőzésnek ennyi Clexane, mert azt mondta, ez egy elég speckó dolog, de hát a háziorvosban meg még kevésbé bízhatok, mert hozzá be se lehet jutni.


szóval ez a helyzet, és az antibiotikumban se volt biztos, azt mondta, majd ezután nem ártana cserélni egy másikra, de keressek bőrgyógyászt vagy érsebészt, na csak egyik se elérhető itt ... bőrgyógyászhoz talán 6 hónapra kapok időpontot, magán meg baromi messze van csak és persze gyönyörű szép összegért.


Jónak látod ezt? és így a Clexane mellett akkor nem kell Warfarin, igaz? vagy a kettőt együtt is szokták?

na meg szerinted elég a 3 hét Clexane vagy tovább kellene? (30 db most van, akkor ez inkább 4 hét)


Sok a kérdésem, de borzasztó, hogy még ezt is csak ismerősnek az ismerőse által tudtam elérni.


a legfőbb kérdésem persze, hogy ez rendbe tud jönni teljesen vagy ha a gyulladás elmúlik, akkor ez a véna betrombotizálhat közben vagy utána és annyi neki örökre?


erről tudsz tanácsot adni? vagy ez egy hosszú idő kérdése és majd szépen-lassan elmúlik és helyreáll minden?


hihetetlen, de hát ennél többet nem tudok tenni (ja még adott egy Cefzilt is, de ő is bizonytalan volt abban, hogy ez jó-e erre, csak azt mondta, ez elég széles spektrumú).

febr. 11. 12:23
 13/26 anonim ***** válasza:
Hát ha 4000-es clexanet kaptál, amellett nem kellene betrombotizálnia, warfarin nem kell mellé.
febr. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Clexan mellett nem lesz trombozisod.


Ha van rá kereted, menj el egy magán doppler ultrahangra, nezesd meg.

febr. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

kösz

amúgy 8000-es Clexanet kaptam 3 dobozzal, csak szóval maradt a sok kérdés. hogy meddig és az antibiotikum ...

febr. 11. 13:28
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Hat igy nem tudok válaszolni latatlanban.

Trombozisveszelyt komolyan kell venni, de ha elkezdted szedni a clexant, akkor itt nagy baj mar nem lehet.

febr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
oks köszi
febr. 11. 17:35
 18/26 A kérdező kommentje:

nos sikerült szakorvoshoz jutnom, de nem lettem előrébb.

a piros csík elmúlt, viszont a véna továbbra is kemény, csak talán nem annyira.

szerinte elég is volt ennyi Clexane és ami a nagy bajom, hogy szerinte ez nem is fog soha rendbejönni, hanem a mellette lévő vénák veszik át a szerepét, és ez pedig betrombotizál.

azt mondta, a biztonság kedvéért még egy 10 napig adjam 2x1-be na Clexanet magamnak, de szerinte ennek annyi.


és hát ... ennek nem örülök, csak ezt most akkor vegyem biztosra vagy lehet még remény? azért ez a comb fő külső vénája, és így is elég rosszak a vénáim.

szóval mitől függ az, hogy végleg betrombotizálódik vagy esetleg megjavul és ismét lesz benne keringés?

(azóta 1x kipróbálta ismerős , adott bele egy injekciót és baromira csípett. erre azt mondta, ez is azt jelenti, hogy nem tud elmenni az anyag és fáj, ahogy a szövetbe megy. na de akkor ez már végleges? csak azt nem értem, hogy akkor miért van benne vér? honnan jön, ha egyszer nem működik az a véna?)

márc. 5. 18:34
 19/26 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem értem most hogyhogy adott bele egy injekciót, hová, mit? Clexane-t a hasba, de mindenképpen bőr alá kell szúrni, nem vénába. Ha a clexane-t használod, akkor előbb-utóbb feloldódik a vérrög vagy lehet nem teljes az elzáródás, de rendben lesz, csak hosszú idő, de pár hét alatt jobb lesz. Thrombophlebitis azt jelenti, hogy vénagyulladás is van, az érfal belhártyájának sérülése következtében hirtelen összecsapódnak a vérlemezkék, és ennek nyomán nagyobb vérrög képződik.
márc. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

köszi, de akkor érdemes minél tovább nyomnom a Clexanet és még helyreállhat?


amit kérdeztél, nem nem. csak mivel katasztrófális állapotban vannak a vénáim, pl már műtét is maradt el, mert nem találtak, egy másik alkalommal meg olyan hajszálvénába tették a branült, h a mai napig fáj, mert szerintem ott valamit megsértettek és néha zsibbad is a kezem, tehát nagyon el lennék keseredve, ha ezt a combvénát is elveszteném.

és mivel jóformán sehol sincs, csak annyi történt, hogy akartak egy Algopyrin + No_spat adni, de mivel nincs vénám szinte, így a combvénába adták és azt hittem meghalok a fájdalomtól, annyira csípett, pedig nem szokott, hát többször kaptam már oda. és erre mondták h valószínű nem tud elfolyni ...


amit írtál, hogy szép lassan feloldódik, ez biztosra vehető és csak idő kérdése a Clexane mellett vagy azért nem 100% ? mert eléggé elkeserített ez a legutolsó, hogy ő inkább azt mondta készpénznek, hogy ennek annyi. :(


meg azt is mondta, hogy még az elején érdemes lett volna heparin injekciót adni ebbe a gyulladt vénába közvetlen és napi 2x minimum, de így ennyi idő után már mindegy.

szerinted is? csak mert ha szerinted van értelme és jobbak lennének az esélyek, akkor keresek valakit, aki beadja.

(A Clexanet a hasba adom, igen)

márc. 6. 23:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!