Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A combban is ki tud alakulni...

A combban is ki tud alakulni trombózis?

Figyelt kérdés

Az egyik comb belső oldala nagyon érzékeny és keményebbnek is érzem, és persze fáj eléggé, + mintha gyulladtan lüktetne.

de csak úgy ránézésre semmi se látszik.


Mi lehet ez?

Létezik a combban trombózis vagy az biztos nem?



febr. 9. 11:54
1 2 3
 21/26 Ypszilon1980 ***** válasza:
Értem akkor már, így más a helyzet, és sajnos azt gondolom, hogy igaza lehet, mert neked a vénákkal is gondjaid vannak, itt ez a legfőbb probléma.
márc. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a választ.

Hát most már érzésre és látszatra is bagyon úgy tűnik, hogy ez a véna eltűnik szépen lassan. Csak ez nagyon durva nekem, mert már nem marad vénám és így akkor se műteni nem tudnak se pl ha van valami sürgősségi dolog, a mentők mit tesznek? És sajnos volt már (allergiás roham), de akkor még volt vénám. Most az egyetlen, utolsó hozzáférhető külső vénám akkor a másik combnak a fő külső (mármint felszíni, de a belső oldalon) vénája, és ennyi.

(ha jól néztem az ábrán, akkor ez a mostani a vena saphena magna)


És hát ez nem nyugtat meg ... Főleg ha fél év múlva esetleg az is eltűnik.

Karon, kézfejen már rég minden betrombotizált, eltűnt, szóval mi lesz így?


Na meg ha ezek a vastagabb vénák eltűnnek, akkor ugyanazt a vérmennyiséget a belsőbb, kisebb keresztmetszetű vénáknak kell elszállítani. Nem okoz ez gondot? Sok a kérdés, és ezeket fel is tettem, de csak legyintés volt, hogy minek foglalkozok vele. Hát persze, végül is nem az ő vénái ...


Arra esetleg van ötleted, mivel lehet ezt megelőzni?

márc. 8. 08:53
 23/26 anonim ***** válasza:
Életveszély esetén a mentősök csontba is tudnak adni, intézményben meg szúrnak egy centrál vénát neked, nyaki, kulcscsont alatti, vagy a nagy combvénádat is, bár utóbbival nem tudom esetedben mi van, csak átfutottam, amit írtál.
márc. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Mentősök elég ügyesek, sokszor még az orvosokat is lekörözik véna szúrásban (na nyilván nem egy oxyológust hanem egy olyat aki ritkábban szúr) de egyébként erre találták ki az intraossealis fúrót amivel a csonton keresztül ugyanúgy tudnak gyógyszerelni. Illetve vannak már különböző gyógyszerek. Pl allergias rohamnál lehet Tonogent is adni intramuszkulárisan és akkor nem kell vénával szenvedni mert az izomszövetbe adják be. Vagy ha darázs csípett akkor a Suprastint szokták adni, asszem azt is lehet izomba de abba nem vagyok már biztos. Mindenesetre ma már nem jelentenek olyan nagy kihívást ezek a dolgok.
márc. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

nagyon kösz a válaszokat, de hát nem vagyok nyugodt.

ha jól sejtem, ezzel a felszíni vénás elégtelenséggel megnő a kockázata egy mélyvénás trombózisnak, igaz?


a másik meg hogy bizony pont eltaláltad, borzalmasan allergiás vagyok, nem egyszer jött már mentő és tényleg max 1-2 percen múlt, már megvolt a gégeödéma is, nem csak a csalánkütés és társai. és ők is küzdöttek egy darabig , de nem találtak. aztán azt mondták, hogy beadják akkor gyorsan izomba a Solu-Medrolt, aztán reménykedjünk, hogy mielőbb felszívódik, ha pedig mégse, akkor kitalálnak mást. gondolom, az lett volna az intraosseális. na de jézus ... belegondolni is rossz ebbe. viszont tény h műtét már maradt el, mert ketten is próbálkoztak, aztán feladták, mikor sokadszorra is azt hitték, na végre siker, de aztán mégse talált.


szóval sehogy se jó ez így, de hát ez van. visszahozni nem lehet őket, gondolom. mire számítsak így? és pedig pont van is 3 műtét előttem, de hát ... lassan feladom, hogy akarjam.


(nekem a Suprastinra azt mondták, hogy az csak enyhe kis allergiánál jó, de komolyabb allergiáknál meg se próbálják, mert önmagában biztos nem elég. és érdekes, mert nekem eddig 4x volt ilyen durvább anaphylaxiás reakcióm, de mindig a solu-medrol fogta meg)

márc. 9. 09:19
 26/26 anonim ***** válasza:
#25 Igen, hát nem mindegy milyen mértékű az allergia. Valóban a Suprastint akkor adják ha enyhébb. Ha gégeödéma is van akkor az veszélyezteti a légutakat szóval annak a kezelése az első. A harmadik opció a Tonogen amikor jelentős vérnyomáseséssel, szívfrekvencia eséssel, tudatzavarral jár az allergia mert akkor a szívizom erősítése a cél hisz az veszélyezteti az egyént a legjobban.
márc. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!