Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen tünetei vannak egy...

Milyen tünetei vannak egy diabétesznek, vagyis egy cukor betegségnek?

Figyelt kérdés
Milyen tünetei vannak egy diabétesznek, vagyis egy cukor betegségnek? Azon kívül hogy általában az adott személynek magas a vércukorszintje, azon kívül milyen tünetei vannak / lehetnek egy cukor betegségnek. A kérdésem azért merült fel mert nálam 2-es típusú diabéteszt állapítottak meg. A vércukorszintem átlagosan 6,9 - 8,8 között szokott lenni. Ez labor mérés eredménye, + saját mérés! És csak ennyi tünete van a cukor betegségének? Meg néha homályos látásom van, és van hogy szédülök. Ez utobbi tünetek is cukor betegség tünetei lehetnek?

febr. 10. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Gyógyszeres kezeléssel szinten lehet tartani (Metrormin).

A tüneteid nem feltétlenül a diabétesz miatt van, viszont hosszú távon komolybb tüneteket is okozhat.

febr. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1-es! Metfogammát kaptam. 2 X 1 (1000 MG) kell szednem.
febr. 10. 09:40
 3/9 anonim ***** válasza:
neuropatias fajdalmak esetleg, arra pregabalint szoktak felirni vagy gabapentint illetve lamotriginet de lehet ahhoz neurologus kell, meg az elozo kettore is nem endokrinologus. De lehet otvozik a harmat egyebkent.
febr. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A homályos látás az simán lehet a cukorbetegségtől. A szédülés már nem ennyire specifikus tünet. Ha le esik a vc szinted akkor természetes velejárója de okozhatja kardiovaszkuláris probléma is amely már inkább szövődménye/társbetegsége a diabétesznek.


Most hirtelen nem vagyok biztos benne de azt hiszem a 2-es típus az a mellitus formája ami azt jelenti, hogy erős szomjúságérzettel, ebből adódóan bő vizelési ingerrel, szájszárazsággal, fokozódó éhségérzettel is jár.

febr. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3-as válaszírónak! Mi az a neuropatias fájdalm? A gerincem az szokott fájni. Még hozzá elég gyakran. Szinte napi szinten. Csak hogy a gerinc fájdalmaimra 2 X 2 50 MG-os tramadolt írtak fel.
febr. 10. 10:21
 6/9 A kérdező kommentje:
4-es válaszírónak! Igen 2-es típust állapítottak meg. De a száj szárazságot és éshég érzetett nem szoktam érezni. A gyakori vizelési inger az meg van.
febr. 10. 10:25
 7/9 Senior Séf ***** válasza:
Erős szomjúságérzet.
febr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3


a neurop. fajdalom az pontosan cukorbetegeknek fokent fajdalmai vannak a cukorbetegseg miatt. Vall, kezek, de nagyon tag a spektrum tehat mellkas meg comb is ha jol tudom, talp.

febr. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok. Azért hívják csendes gyilkosnak.
febr. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!