Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Éhgyomorra mért 9,2-es cukor...

Éhgyomorra mért 9,2-es cukor cukorbetegséget jelent?

Figyelt kérdés
Évente végeztetek labor vizsgálatot. Eddig a cukrom 6,8-7,1 között mozgott. Az utolsónál 12-es volt a cukrom éhgyomorra. Elhagytam az üdítőket, csak vizet iszok, valamint odafigyeltem az étkezésemre. Az elmúlt 2 hétben ~4 kilót fogytam, jobban is érzem magam. Egy hete 9,7-es, ma 9,2-es cukrot mértem (vettem vércukorszint mérőt). Jelenleg egy spártaibb 2 hetes tojás (army Style) diétát tartok, majd utána vitálkonya vitál menüje (1200-1400 kcal) lenne az étrendem, ja és persze napi fél óra torna/edzés. Ez segítene a vércukorszintem és a súlyom csökkentésében vagy mindenképpen forduljak orvoshoz, dietetikushoz? 40 éves, 178 cm magas és 146 kg vagyok jelenleg. Köszönöm előre is a válaszotok.

2023. febr. 2. 11:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez az érték nagyon magas. Mindenképpen jelezd az orvosodnak!
2023. febr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Ne haragudj, de te nagyon hulye vagy. Ez mar cukorbetegseg egyreszt, masreszt meg ilyen faszsagok, hogy tojas dieta..ne szorakozzunk mar.

Fogyni nem igy kell!

Orvoshoz kell menned, surgosen.

2023. febr. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Mindenképp fordulj orvoshoz. Egyrészt kell egy terheléses cukorvizsgálat, nem mindegy pl. az inzulinszinted sem, vagy hogy mi történik 60-120 perc elteltével.

Másrészt ha valóban kialakult cukorbetegség, akkor azon önmagában a diéta nem segít, inzulinpótlásra van szükség, amihez megint orvos kell.

2023. febr. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen cukoreredményekkel nem szabad extrém szénhidrátmegvonást csinálni mint a tojásdiéta...
2023. febr. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
98%
9,2-es éhgyomri cukorra nincs az a gagyi kórház ahol megterhelnek (legalábbis remélhetőleg). Ez kapásból cukorbetegség. Fordulj orvoshoz sürgősen és ezt a tojás diéta baromságot felejtsd el.
2023. febr. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

És az orvos nem mondott semmit az eredményedre???

Egyébként meg 142 kg vagy! Ne 1200 kalóriás étrenddel szívasd magad!

2023. febr. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Lehet magánba végezteti, ott ha külön nem kéred, akkor csak a leletet adják. Ezt a cukrot semmilyen diéta nem hozza rendbe, gyógyszeres kezelés kell és kivizsgálás, pláne ilyen gagyi netről szedett hülyeségek. Orvos és dietetikus, illetve gyógyszeres kezelés. Nem lehetsz a legerősebb kés a fiókban, hogyha ezt nem éred fel ésszel magadtól. Bárhol rákeresel neten a normális értékekre, egyből láthatod, hogy ez nagyon nincs rendben és mielőbb orvoshoz kéne fordulnod.
2023. febr. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2023. febr. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én el tudom képzelni hogy nem kamu, vannak ilyenek a valóságban. Munkahelyemen van egy faszi aki brutális súlyban van, minden délelőtt lemegy neki egy 2 literes cukros kóla de közben panaszkodik hogy magas a vérnyomása meg a cukra. De az étkezésén a világért se változtatna. 2 gyerekes apuka ráadásul, ezek tényleg már csak akkor hajlandóak változtatni amikor már rá vannak kényszerülve
2023. febr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

9: Nem azért gondolom kamunak, mert nincs ilyen a valóságban. De másik kérdésnél pont ilyen adatokkal magas vérnyomása van. De ő tök egészséges :D

Nem hiszem, hogy a véletlen műve a magasság és a súly egyezése. Na, meg a hozzáállásé is.

2023. febr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!