Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epés reflux ellen valami...

Epés reflux ellen valami praktika?

Figyelt kérdés
1 hónapja voltam gasztroenterológusnál gyomortükrözésen, ahol megállapította a doktornő, hogy epés refluxom van. Valamint a sok sav miatt néhány helyen be is van gyulladva a gyomrom. Azért mentünk el egyébként mert december 25. utáni pár hétben olyan szinten hányingerem volt reggelente, hogy folyamatosan azt éreztem, hogy mindjárt hányok. Persze egyáltalán nem tudtam/nem kellett egyszer sem. De lényeg, hogy írt fel nekem gyógyszereket (Ludea, Itopride Supremex, Sucrate) ezeket szedem is rendszeresen ahogy fel lettek írva és javultak a tüneteim. Viszont még mindig minden egyes reggel hasfájással és egy minimális hányingerrel kelek. A fűszeres ételeket kerülöm, csokit sem eszek valamint szénsavas üdítőitalt sem iszom. Mennyi idő mire tényleg azt tudom mondani, hogy nem fáj a hasam és hányingerem sincs? Vagy esetleg valaki tud mondani valami jól bevált praktikát?
febr. 11. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a Salvus víz segített, el is hagytam a Gelbra szedését. Viszont nem tudom, hogy a reflux, meg az epés reflux eltérő-e.
febr. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Kaukázusi kefír, de csak a Danon. Tescoban lehet kapni
febr. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is volt gyomortúkrözésem, epés refluxot állapítottak meg es gastritist. Mivel nekem semmi nem segített ezért még vizsgáljàk mi okozza, plusz én elkezdtem fogyni is. H pylorit keresnek.

Am ami picit nekem a tüneteimen javított az a gaviskon szorup. Szerintem próbáld ki. És jó tanacs, nekem ez is segített, hogy forró és nagyon hideg ételeket, italokat ne fogyassz. Ez csak egy jó tanàcs. Nekem ezektől is elkezd fàjni a gyomrom.

febr. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ñekem a salvus viz tesz csodákat. Undorito de mansapra jol vagyok.


Amugy azon is gondolkozz el hogy a mostani rosszullet nem e valamelyik vagy a sok gyogyszer mellekhatasa

febr. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!