Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Csal a lazmero?

Csal a lazmero?

Figyelt kérdés
Tegnap este ota kicsit lebetegedtem, kohogok es hoemelkedesem van, fajnak az izuleteim. Reggel 37,1-et mert a digitalis lazmerom, eleg rosszul ereztem magam, befekudtem egy kad vizbe, utana lefekudtem aludni, jol betakaroztam, hogy izzadjak. Most 37,7-et mer a lazmero, pedig sokkal jobb a kozerzetem, mar eszegetek is. Lehet csak kimelegedtem a takaro alatt?
febr. 12. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem csal, mindig délután, estefelé megy fel jobban a láz, bár ez még csak hőemelkedés, de este lehet még több is.
febr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azert furcsalltam csak, mert most tok jol erzem magam a reggelhez kepest, ahol alacsonyabbat mert.
febr. 12. 15:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem reggel épp ment fel a lázad, azért voltál rosszul. Tepert a szervezeted, mert a magasabb hőre állított termesztáthoz képest kevés volt a 37,1.


Azóta a láz elérte a tetőpontját, annyi fokos a tested, amit a saját kis termosztátja akar. Ezért vagy jobban.

febr. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

amúgy a lázmérés annyiból csalhat, hogy mikor megy fölfelé a láz, a bőrerek összehúzódnak, csökkentve a hőleadást, hiszen a szervezet fűteni akar. Így a hónaljadban lényegesen kevesebbet mérsz, mint a tényleges maghőmérsékleted. A bőröd, végragjaid sokkal hidegebb lesz, mint a belső szerveid.


Mikor lefelé megy a láz, kitágulnak a bőrerek, javul a perifériás vérkeringés. A hónod alján is majdnem olyan meleg lesz, mint a belső szerveidben a maghőmérséklet.


A szervezetnek igazából a maghőmérséklet számít, és a fent leírtak miatt az nem emelkedett 0,6 fokot, hanem mondjuk 0,2-t. Ergo nem lettél sokkal lázasabb, viszont egyensúlyba került a hőháztartásod.

febr. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Furcsa, mert az Algopyrin sem viszi lentebb, persze ez meg nem magassag, 38 alatt.
febr. 12. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!