Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi ido alatt ürül ki egy...

Mennyi ido alatt ürül ki egy gyogyszer a szervezetbol?

Figyelt kérdés

Anti hisztamin.

Kb 5 éve szedem(1-2hetes kihagyasokkal)

Mennyi idő a teljes kiurules és míg a szervezet vissza áll a regire??


febr. 12. 19:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Arra biztos nem kaptad kisfiam.
febr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Étvágy novelesre. Olvasd el a tajekoztatot. Arra kaptam. Peritol olvass utána oké h antihisztamin. De erre szedtem 46kg voltam
febr. 12. 20:48
 13/21 anonim ***** válasza:

"Mivel úgy gondoltam h elmúlik a folt is. 4-5 napja nem szedem. Így várom a csodát. Bizok abban h vissza áll minden a regire"


Valószínűleg jobban járnál, ha elmennél orvoshoz. Ha évek óta ugyanúgy szedted a gyógyszert, akkor nem túl valószínű, hogy ezek a foltok a Peritoltól alakultak volna ki. (Persze lehetséges, de sokkal valószínűbb, hogy valami teljesen új dologról van szó, és nem a Peritol okozta.) Persze én is tisztában vagyok vele, hogy milyen a magyar egészségügy, de csodákra általában nem érdemes várni. Bár ha a háziorvosod nem tudja diagnosztizálni és nem is sürgős, akkor könnyen lehet hogy magától elmúlik mire eljutsz a szakrendelésre.


A kiürülést pedig nem vagyok benne biztos hogy értetted. Ha arra gondolsz, hogy mennyi idő alatt távozik maga a gyógyszer a szervezetedből, azt a biológiai felezési idő mutatja meg, a Peritol hatóanyaga esetében ez 8,6 óra. Ha 4-5 napja nem szeded, akkor már szinte semmi sem maradt belőle.


Ha viszont arra gondoltál, hogy mennyi idő alatt szokik hozzá a szervezeted a gyógyszer hiányához, az más kérdés, és nehezebb rá válaszolni, bár egy antihisztaminnál nem hinném, hogy olyan sok idő lenne. (Ez erősen függ a gyógyszer hatásmechanizmusától.)

febr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Plusz magamtol szedtem neo ferrot,magneb6,szelén,valeriana… várok meg egy kicsit bizok benne h nem leukémia :)
febr. 12. 22:30
 15/21 A kérdező kommentje:
Ja és D vitamint is
febr. 12. 22:31
 16/21 anonim ***** válasza:

Megnyugodhatsz, a leukémia azért nem valószínű, én csak azért mondtam, hogy menj vele orvoshoz, mert a hirtelen fellépő tünetnek nem az évek óta változatlan körülmény a legvalószínűbb oka.


Amiket felsorolták étrend-kiegészítők valószínűleg jól jöttek, ha túl sovány voltál, azokkal nincs semmi baj. (De persze az se lehetetlen, hogy ezek közül valamelyik a probléma forrása.)

febr. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Tiszta hipohonder lettem már sajnos meg annyi rosszat hallani. :/ igen ettől tartok nehogy az legyen. Olyan hirtelen jött. Egyéb tünet nincs amúgy. Meg tényleg nem nagyok,elmulnak. Faj is ha megnyomom. Csak kellemetlen … :(
febr. 12. 22:53
 18/21 anonim ***** válasza:
Sztem kb fél-1 év. A fogamzásgátlót 1 évig szedtem,tönkretette a szervezetemet,hullott a hajam,minden bajom volt.
febr. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem értem a kérdést miért írod ki többször,abbahagytad,az oké, a gyógyszer mellékhatása is lehet,amit már írtam a kásik kérdésedben,de ettől függetlenül orvoshoz el kellene menni,ezt megbeszélni,kellene egy vérvétel,hogy kiderüljön az alakos elemek közül valamelyikkel nincs-e probléma. Normál esetben ezek a foltok eltűnnek majd maguktól pár hét alatt.
febr. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
A másik meg,hogy az teljesen mindegy itt,hogy a peridol mikor ürül ki, ha az okozta,akkor a negatív hatás gyógyulási ideje számít,esetleg kezelni kell ha olyan szintű a gond, az is idő, de ezek hosszú folyamatok, hetek, hónapok. Ha más panaszod nincs,akkor én azt gondolom,hogy ez spontán rendeződni fog, de ennek felmérésére kell egy orvosi vizit.
febr. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!