Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 2 %-al magasabb monocita szint?

2 %-al magasabb monocita szint?

Figyelt kérdés

Voltam vérvételen, általános felmérés okán. Minden értékem hibátlan, fehérvérsejtszám, vörösvérsejtszám, az abszolút monocita értékem is rendben van, azonban a sima monocita értékem 10% lett (2-8% a referencia tartomány)


A doki azt mondta, hogy ez semmit nem jelent, tökéletes a vérképem, mivel alig haladja meg a referencia értéket, illetve a monocitát más eredménnyel kell összevetni, tehát ha pl rossz a fehérvérsejtszám és a monocita kiugróan magas, akkor számít valamit, önmagában semmit. Ez tényleg így van? más is járt így? (nyilván én már rák után olvastam, hogy utalhat arra, ha magasabb)



febr. 14. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, normális.
febr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Azt jelenti, hogy az immundrendszered működik és éppen kigyógyulsz valamiből, ami lehet egy megfázás, influenza, vagy bármi jelentéktelenebb kórokozó. Ha erős az immunrendszered, lehet, hogy észre sem vetted, hogy beteg voltál.
febr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Normális. De ha az orvosodnak nem hiszel, akkor random igedeneknek a gyakorin igen?

Nekem egyszer egy érték, ami kb 20 alatt kellett volna lennie, 40 volt. Az orvos azt mondta, még a 100 se lenne gond, és mondjuk 500 felett kellene vele foglalkozni. Nyugalom, teljesen mindegy, hogy 8 vagy 10.

febr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem egész életemben 10 körül volt. Érzékeny,irritációra hajlamos szemem van, szerintem az okozza. Amúgy teljesen egészséges vagyok,35 éves.
febr. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
100 évig fogsz élni, ha így marad.
febr. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!