Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Letrox/Syntroxine mellékhatás?

Letrox/Syntroxine mellékhatás?

Figyelt kérdés
Okozott nálatok vagy ismertek olyat akinél okozott valamelyik gyógyszer bármilyen mellékhatást?

febr. 15. 01:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én csak ilyeneket ismerek, úgyhogy amikor beteg lettem, addig kerestem, amíg nem találtam olyan endokrinológust,aki hajlandó volt L-thyroxine-t felírni Letrox helyett.

Amúgy majdnem belehaltam a tünetekbe, mire találtam ilyen orvost.....

febr. 15. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
🥺🥺🥺🥺 én félek elkezdeni szedni, pedig nagyon mondja mindenki hogy muszáj :(
febr. 15. 05:53
 3/17 Ypszilon1980 ***** válasza:
Párom évek óta szedi a Letroxot és semmi mellékhatása nincs. De oda kell figyelni sok mindenre, pl. ha valaki cukorbeteg, ha valakinek szív problémái vannak vagy pl. véralvadás zavarai, protonpumpa gátló szedése esetén, stb. Ha mellékhatás jön ki, akkor természetesen le kell cserélni.
febr. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Sajnos a normál cukrot is felviszi mindegyik, nekem szedés előtt 4 volt a cukor, utána rá 1 hónapra már 5,6!

6tól felfelé mar cukorbetegség van.

Ezt nem akartam megvárni, így elkezdtem szedni természetes vércukorcsökkentőt, amitől szépen visszament 4,7re, legutóbb pedig 4,5 volt.


Amúgy benne is van a gyógyszer papírjában, hogy a gyógyszer szedésétől kezdve rendszeresen figyelni kell a cukrot is.....

febr. 15. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem kell figyelni, csak annak aki emellett gyógyszert is szed erre,vagy van valamilyen cukorproblémája. Nekem 4 ilyen ember van a környezetemben, orvosi kontroll mellett,egyiknek sem figyelik a cukrát.
febr. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Érdekes...most belenéztem a kedvedért újra és de, írja, hogy figyelni kell a cukrot!

A saját tapasztalatom meg amit fentebb írtam, hogy miután elkezdtem szedni, az hónap után 1,6-ot ugrott felfelé!

Cukorterhelést már magánúton csináltattam kíváncsiságból,oké volt; inzulint is néztek, az is rendben volt....

febr. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Jav.: 1 hónap után lett anbyival több
febr. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
🙈🙈 na szóval: annyival 🤦‍♀️
febr. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Ypszilon1980 ***** válasza:
Kedvemért nem kell belenézni,mert azt nem cáfoltam,hogy nincs benne.
febr. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Igazából nekem pénteken mondtak hogy szubklinikus pm alulmukodesem van, a TSH 5.510 a többi értek jó volt es nem igazán vannak tüneteim. Fél éve is volt nézve akkor 0,34 volt a TSH.

Szombaton reggel bevettem az első Syntroxine-t es estére láz, hányás, hasmenés. Nem tudok hogy vírus volt e vagy a gyógyszer ezért nem is szedtem, ma reggel vettem be újra de rettenetesen féltem/félek mert kegyetlen görcseim is voltak.

De ma estére kiderül 😅


Egyébként ha nagyon magas TSH ra nem szed valaki gyógyszert akkor mi történik? Persze szedem a gyógyszert nem arról van szó, csak ez teljesen véletlenül derült ki, igazából mindkét alkalommal “feleslegesen” mentem vérvételre. És emiatt érdekel hogy ha most nem veszik észre akkor mikor?

febr. 15. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!