Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi történhetett?

Mi történhetett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már rengeteg neurológusnál voltam, mert több mint egy éve le vagyok bénulva.

Kimentünk Bécsbe, ahol a neurológus mondta, hogy kóros reflexeim vannak és hogy ő úgy gondolja idegrendszeri betegségem van.

Mondta a Babinski-jelet és hogy túl erős reflexeim vannak.

Azt is elmeséltem, mert kérdezte, hogy volt látásvesztésem és látóideg gyulladásom.

Ő mondta a sclerosis multiplex-et, hogy valószínűleg ez van.

Ez mind oké, de sclerosis multiplex-re rengetegszer kivizsgáltak. Ezt mondtam is neki.Erre ő mondta, hogy lehet hogy nem látták az elváltozásokat az MRI-n, mert nem olyan a felvonása.

Igen ám, de nekem mondták akkor, hogy ez a 0,5 mm-es gócokat is látja. És nem egy MRI-m volt.

Ki tévedett? Mi lehet a baj?

Válaszokat előre is köszönöm.



febr. 16. 12:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Az SM hullámzó lefolyású betegség, így a két vélemény nem zárja ki egymást.
febr. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mind a kettő lehet igaz, az is hogy SM-ed van csak még nem látszik az MR-en, meg az is lehet hogy az orvos téved és vmi más okozza a panaszaidat.


Az hogy az MR negatív több okból is lehet. Az egyik, hogy nem tudom melyik régiókat nézték végigmentek-e a koponya+nyaki+ háti gerincen ha nem akkor lehet olyan helyen góc amit eddig nem vizsgáltak. Ezen felül a protokoll sem mindegy, hogy hogyan csinálták, mikor adták a kontrasztanyagot illetve hogy milyen térerejű gépen csinálták (itt minimum a 1.5T, de a 3 mégjobb). Ha ezek megfelelőek voltak még akkor is lehet, hogy szimplán kevés elváltozásod van az SM-hez, hogy kimondható legyen, illetve van amikor a klinikai tünetek nincsenek összhangban a radiológiai elváltozásokkal SM-nél,ezt hívják CIS-nek (clinically isolated sysndrome).



Illetve persze az is lehet, hogy a problémádat más betegség okozza, de ezt már az orvossal kéne megbeszélni, hogyha nem SM, akkor mi a következő lépés (pl szoktak SM nél bizonyos autoiummun értékeket megnézni, de lehet más irányba kell elindulni, ha az SM kizárható.)

febr. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!