Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha mindkét szülöm, illetve...

Ha mindkét szülöm, illetve mindkét apai nagyszülöm is rákban haltak meg, akkor velem is ez lesz?

Figyelt kérdés

Sajnos az egyik nagymamát (90+) leszámítva egyikük sem élt igazán sokáig.

Mind rák.


Tudom ezt nem lehet most megmondani, de azért sanszos, hogy velem is ez fog végezni?


Hiàba nem cigizem stb. akkor is, nem lehet mit tenni :/



febr. 19. 21:02
 1/6 anonim válasza:
27%
Akkor te is rákba halsz meg sajnos ez öröklődő apukam is rakba meg anyukam es rakba haltmeg en 26vagyok es en jelenleg rakos vagyok es nemsokat josolt a doki nekem. Sajnos ezvan ijen a rak :( elj ameddig birsz
febr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Uuu ez nagyon szomorú :(

Nagyon sajnàlom :(

Kívánom, hogy gyógyulj meg!! Szívből kívànom!!

febr. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem, egyáltalán nem! És az idoben felismeres is suamit
febr. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mindegy, milyen rák. Ha nem dohányzol, a tüdôrák esélye erôsen csökken. Ha nô vagy, a nôgyógyászati rákszûrések és a mammográfia megint segíthet idôben felfedezni, ha gond van. Ha nyelôcsô, gyomor vagy vastagbélrák halmozódott a családban érdemes lehet eljárni 2-3 évente tükrözésre. Nem kellemes, de sokan túlélték már. Ott a kezdôdô elváltozásokat, polipokat észre lehet venni, kezelni.

Szóval kivédeni ugyan nem lehet, de sokat számít, ha idôben felfedezik.

febr. 21. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van amelyik genetikailag öröklődik, avval fokozottan indokolt a rendszeres kontroll.


Meg van amikor a szokásokat veszik át a családban generációról generációra, akkor meg azokról érdemes elgondolkozni.

febr. 22. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Meg a legdinamikusabban fejlődő orvostudományi terület, én is rosszindulatú beteg voltam, és ha pár évtizeddel korábban lettem volna az, már nem élnék, mert nem volt olyan kezelés mint amit kaptam.
febr. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!