Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek hogy van ez?

Szerintetek hogy van ez?

Figyelt kérdés

Voltam általános kivizsgáláson a házi dokimnál és a vérképembe van egy eltérés és valami nemvilágos ..


WBC: 7,34. (3.80-10.80)

RBC: + 5,90 (4.40-5.80)*

HGB: 167 (135-175)

HTC: 0,515 (0.380-0,520)

A töbi értékem is rendbe van csak hosszú lenne leírni.. Ugyebár latszik hogy a RBC magasab de a kérdés felétek az (ha valaki tudja a valaszt)?

Hogy mult éven voltam egy másik gond miat kivizsgáláson és ott is ugyan anyi volt a Rbc 5,90 de a referencia tartomány ott 4-6 ig volt jó! Tudom hogy minden labor más ref tartományal dolgozik és hogy az adott laborét kell nézni ez edig tiszta! De it a kérdés az volna hogy az adott érték is változik a referencia tartomány miat vagy az igyis úgyis anyi ,csak más a mérce?



febr. 22. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hali kérdező!


Csak a merce más.

Tehat az RBC ertéked 5.90, de az egyik laborban a felső hatàr 5.80, ezért ő ezt már csillagozza (de ez am nem jelentős eltérés)

Masik helyen 6 a felső hatàr és így pedig jó az ertéked.

Vannak olyan jelzők, amiket szigorúbban vesznek. Pl a majpanel. Az mindenhol egyforma. De pl a totál protein, magàn laborba 82, és a tb-s rendszerben pedig 80. Ezert nekem mikor 81 volt a tb-s csillagozta.

febr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ooo köszi igy érthető!😀

Szóval ha megint elmenék abba a laborba ahol a felső határ 6 ugyan úgy 5,90 lenne az érték? Amúgy sok olyan esetet halotam hogy az egyik laborba jók a leletek a masikba nem csak azt nem tudtam hogy az adot értékre van e befolyása a re tartománynak ..😅 köszi a választ !

febr. 22. 20:24
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha megiszol egy pohár vizet, máris változik a hgb, rbc, stb.
febr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt tudom próbálok figyelni a napi folyadék bevitelre a házi dokim szerint azert egy kicsit magas mert dohányzok … De akkor a másik labor szerint nem baj ha dohányzok mert ott még elfogadják.. persze tudom hogy káros de it most nem is az a kérdés csak furák ezek a laborok is 🤷🏻‍♂️🤷🏻‍♂️
febr. 22. 20:30
 5/11 anonim ***** válasza:

Egy pici eltéres lehet a tól-ig hatàrokban.

Igen mindegy melyik laborba mèsz az a vörösvértest ertéked 5.90 lesz. Csak a tartomàny más. Ennyi megengedhető a laborokban.

Ahogy felettem is írták ezt a folyadék bevitel is befolyàsolhatja, a dohányzás, az etkezés, de még a fàradság is.

Lényeg az, hogy az értéked szuper jó meg akkor is, ha azt a labort nézzük, amelyik szigorúbb tartomànyt határoz meg. Mert az 5.80-hoz képest az 5.90 nem lényegi eltérés. Ha 15-20 lenne az màr bajsáhot jelezne.

Illetve azt ne feledd, hogy a vvt-hez (RBC) szorosan kapcsolódnak más értékek is és ezt együtt kell értelmezni.

febr. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen látom othon vagy a témaban 👌🏼👌🏼😀
febr. 22. 21:34
 7/11 anonim ***** válasza:

Jaja, sajnos.

Egy betegség miatt (talán gluténérzékenyég) az elmúlt 5 hónapban 16x vettek vért. Magán dokival mindet megkonzultáltam.

Közben tanultam is ezt azt😃

febr. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Fuh az kelemetlen lehet! De jo fej lehet a dokid mert a tobség olyan hogy kérdezel valamit ozt csak hümög … 😅
febr. 22. 21:56
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon jó fej (mondjuk fizetek, mert magàn doki)

De ő az az igazi jóságos orvos meg az a szó kimondó! Meg rajta érződik, hogy gyógyítani akar! Precíz, pontos és mindanellett, hogy gasztoenterológus, belgyógyász meg immunológus, rengeteg mindenben tud tanácsot adni. Pl. a helyes táplálék bevitelben. Amiről azert tudjuk, hogy az élet egyik legfontosabb alapeleme, a folyadék utàn. Nem az a fajta orvos, aki ràfogja a gyomorgörcsöt arra, hogy egy nap megiszol egy deci kàvét vagy elszívsz 6 szál cigit. Sőt én leszoktam a cigiről mikor jött hirtelen ez a nyavaja, mert azt hittem hàtha jobb lesz. A doki azt mondta, nem támogatja a cigizést, de baromsàg azt àllítani, hogy azert jött a betegség és hogy köze van hozzà. Hozzá tette, jól tettem, hogy leszoktam. Illetve kifejezetten ajánlotta a napi 1-2 kàvét. Nem bögre, hanem csésze😃

Azt mondta, ha bàntja a gyomrom, akkor kàvézàs előtt fél óràval igyak meg egy gyomorbevonó zselét. Szuper ötlet volt.

Am tényleg egy jósàgos doki. Meg az az erzés, hogy tudod, hogy beteg vagy, de ő meg nem adja fel, mert meg akar gyógyítani. Szóval én nem bàntam meg, hogy magàn orvoshoz mentem. Sajnàlom, hogy a tb nem így működik, pedig fizetjük rendesen..

febr. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja am a 10-ik után kb már meg is szoktam😃

Azon aggódtam, hogy nehogy úgy nézzenek ki a vénàim, mint egy hernyósnak🫣

De szerencsére nem látszik semmi..

febr. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!