Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Emelkedett GPT és GOT érték?

Emelkedett GPT és GOT érték?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19 éves fiú vagyok, ma elmentem egy laborvizsgálatra, mert napok óta nyilaló alhasi fájdalmat éreztem, illetve folyamatos puffadást tapasztaltam.

Vettek vért és vizeletet is kellett leadnom. Meglett az eredmény, minden rendben van, gyulladás sincs egyáltalán. Viszont a GPT és a GOT érték magas, amit nem tudok hová tenni. Alkoholt egyáltalán nem fogyasztok, csak nagyon ritkán. (Pl. Ebben az évben egyetlen egyszer ittam)

Nem tudhatjátok mi lehet az oka az emelkedett értéknek?

Arra gyanakszom, hogy hónapok óta folyamatosan szedek minden nap 1000 mg C-vitamint és 3000NE D-vitamint, emellett magnéziumot is szedek. Szerintem kicsit túlzásba vittem ezeket a vitaminokat. Okozhatja szerintetek ez az emelkedett GPT és GOT értéket?

Hétfőn megyek ultrahangra.



febr. 23. 23:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezek a vitaminok nem okoznak ilyet és puffadást sem. Inkább valami màj vagy epe gond lehet. Amikor nem megfelelően működik az epe az okoz ilyen emelkedést es mivel nem megfelelően ürül vagy kevés az epe, vagy túl sok az eredményezhet emésztési zavart, ami okozhat puffadást, hasmenést, székrekedést, világos, zsíros székletet, a megnövekedett gàzok miatt hasi fájdalmat meg kellemetlen érzeseket.

Nem tudom mennyire figyelsz az étkezésedre, zsírosabban étkezel-e? Mert akkor lehet egy kis zsírmàjad, ami visszafordítható, ha odafigyelsz az étkezesre. Vagy szedtél e antibiotikumot az elmúlt 1-2 hónapba? Vagy egyàltalàn mennyivel emelkedett meg?

Dokinak mutattad?

febr. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
40%

Egyes vagyok

Még az lemaradt, hogy ártalmatlan màjciszta is tud ilyet produkálni. Hasi uh mindenképp, illetve dokival konzultàlj! Ez a legfontosabb! Meg ragaszkodj, hogy küldjön gasztróra, ha nem múlik a hasi panasz.

febr. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Nem figyelek az étkezésemre, mindent megeszek lényegében, mert jelenleg “hízókúrán” vagyok egy ideje.


Szedtem Antibiotikumot tavaly december közepén, amikor Covidos voltam. (Azi-Sandoz)



86-os a GTP, 52 a GOT.

Természetesen mutattam a dokinak, azt mondta figyeljük a májgyulladás tüneteit, de semelyik tünet nem jelentkezik hálistennek.

febr. 23. 23:25
 4/23 anonim ***** válasza:
És U/L-be megadva?
febr. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Igen. 86 U/L a GPT, 52 U/L a GOT.


Előbbit 46-ig írja jó értéknek, utóbbit 40-ig.

febr. 23. 23:34
 6/23 anonim ***** válasza:
40%

Igen a referenciàkat tudom, csak nem minden labor egyforma mértékegysèget ad.

Hàt ezek annyira szerintem nem vészesen magasak. Magas, de nem ilyen 100-150.

Doki jól mondta, hogy a májgyulladást figyelni kell, de, ha más ertéked jó, akkor szerintem a hízókúrád miatt is megugorhatott kicsit. De pl egy kis májciszta is okoz ilyes, sőt még epe kő is vagy sűrű epe. De ezekre vàlaszt fog adni az uh. Ha az negatív, akkor effelöl megnyugodhatsz, de figyeld a tüneteidet. Meg nem tudom, hogy a dokid mondta-e, hogy tünet mentesen is nyugodtan havi 1x csinàltass vérkèpet, akàr magàn úton is. (Tb havonta nem engedi sajnos) addig kell csinàlni, amíg nem tapasztalsz csökkenest. Nem fontos havonta, 2 havonta is lehet. Ez csak azert kell, hogy nyomon tudd követni.

Illetve pàr éve én is hízókúrára fogtam magam, mert 170 cm, 50 kiló voltam☹️ de én odafigyeltem mit eszek. Hidd el megéri, mert úgy minőségi hízast fogsz elérni. Nem szabad türelmetlen lenni és mindenféle rossz zsírt magadba tömni csak, hogy gyorsan elerd a célt, mert ilyeneket okoz. Es emellett fontos a testmozgás is.

Èn pl napi 5-re emeltem az étkezesem, húst, zöldséget, gyümölcsöt tartalmazott. Fontos a tojàs és a tejtermék is. 3 év alatt 15 kilót híztam, aminek nagy része izom és nem zsír. Mondhatni nincs rajtam felesleg. A vérképen tökéletesnèl is jobb, a doki így fogalmazott. Nincs egy csillagom sem.

Persze ezek csak jó tanácsok, nem okoskodni szerettem volna. Csak segíteni🙂

Remélem nem lesz gond és helyre áll ez a kis kiugrás!!

febr. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
40%
Két éve nekem is hasonló egyre erősödő alhasi fájdalmaim voltak, szintén a fent nevezett értékek lettek magasabbak. Majd a belgyógyász szakorvos Hepatitis vizsgálatra küldött melynek az eredménye egy éppen aktív Hepatitis E fertőzés volt.
febr. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Nem vitted túlzásba vitaminok szedését, amit szedsz az nem túl sok.
febr. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Hasi ultrahang kellene és máshogy kellene étkezni, ez a sok vitamin meggondolandó,hogy kell-e mindenképpen, ha nincs bajod, bár ezek szerintem sem okozzák ezt. Nekem kb. 10 éve ilyenek az értékek, szervi oka, májgyulladás nincs, ez inkább étkezéssel függ össze, sokkal több zöldséget, gyümölcsöt kell enni, figyelgetni kell,kontrollálni, emelkedik-e az érték.
febr. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
40%
Én nem szednék ennyi vitamint,szerintem igenis okozhatta. Semmi szükség rájuk,tele van hozzáadott vitaminnal manapság minden. A gyerekemnek sem adok külön d vitamint. Decemberben néztek neki d vitamin szintet,még így is a felső határérték közelében volt. Gyümölcslék,műzlik,joghurtok tele vannak C és D vitaminnal.
febr. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!