Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitralis prolapszussal élők?

Mitralis prolapszussal élők?

Figyelt kérdés

Diagnosztizálva lettem visszafolyást nem okozó prolapszussal, illetve elhanyagolható mértékű visszafolyással (1.21m/s) a háromhegyű billentyűnél.

Szeptemberi ultrahangon teljesen negatív volt minden, úgyhogy külön érdekes a történet..

A szív méretei megfelelőek, ejekciós frakció kicsit magas. Vérnyomásom gyógyszertel rendben van.


A kérdésem, hogy ki mit mozog, illetve hogyan hat az állapotára?

Én évek óta nagy súlyokkal edzek a konditeremben, illetve mostanában kardiózok. A nyugalmi pulzusom 55-65, súlyzós edzés közben max 165, intenzív HIIT edzés közben 180 volt, de csak pár másodpercre. Szerintem ezek az értékek rendben vannak.


Nekem az edzés közben nincs is semmi panaszom, tökéletesen bírom, nem kapok nehezen levegőt, nem fáj a mellkasom.



Másik kérdés, hogy hogy lehet, hogy fél éves eltéréssel különböző a diagnózis?


27/f



febr. 26. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:

2022-ben egy ultrahangon vettek észre nálam mitralis prolapsust. Egy év múlva az ultrahang már nem mutatott ki eltérést.

Én semmin sem változtattam, ugyanúgy edzettem akkor is.

febr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szuper, köszi.
febr. 26. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!