Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megnyugtatná az autista...

Megnyugtatná az autista gyermekeket ha visszavonulhatnának egy teljesen koromsötét hangszigetelt szobába?

Figyelt kérdés
A szívem szakad meg amikor a tiktokon az ingerektől túlterhelt gyerekek vonaglanak, szenvednek. Még jobban bosszant hogy a "szülők" ezt szemrebbenés nélkül levideózzák. Nem vagyok sem orvos sem szülő, pusztán a józan paraszti észt követve, ha ezeknek az autista gyerekeknek ki lenne alakítva egy helység ami el van szigetelve fénytől, hangtól, és persze ággyal, ahová el tudna bújni, elszigetelni magát a külvilágtól. Hangsúlyozom, nem arra használni hogy ha már kezelhetetlen a gyermek és oda bezárni, hanem önszántából keresné fel ezt a kis "kuckót" ha békét akar. Elnézést ha esetleg ostobaságot írtam de jómagam is ha nyugalomra vágyom, jól esik egy kis csendes zug.

febr. 29. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem mindenkinek van egy optimális arousal szintje és nem fehérszobába kell rakni az autista gyerekeket. A zárható szekrények segítenek elrejteni az ingerkeltő dolgokat, amikor nyugalomra vágyik az ember.
febr. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem működne.
febr. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Az ingertűrést kell növelni és nem kialakítani napi 24 órára egy olyan helyzetet, ami nekik megfelelő. Egy zug kialakítása jó lehet, de csak igény szerint igénybe véve.

A napirend, az ismétlődés sokat segít. És szeretni kell őket.

febr. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Célszerűbb inkább a túltelítődést megelőzni, mert hiába van egy komfortos helyed neki, a pláza közepén az nem áll rendelkezésedre, ha éppen meltdownja van a gyereknek. Pl. ha kivitelezhető kerülni kell azokat a helyeket, amikről tudjuk, hogy megterhelő a gyereknek. Ha ezt nem lehet megoldani, akkor különböző kiegészítőkkel lehet könnyíteni a szenzoros dolgokat, pl zajszűrős fejhallgató, napszemüveg. Ha van a gyereknek valamilyen komfort tárgya, ami megnyugtatja (pl. egy játék), hadd vigye magával mindenhova.

Jó, ha van egy kis zug, ahol békében elvonulhat, de nem kell egy teljesen sötét, hangszigetelt zárt helyiségnek lennie. Csak egy olyan hely, ahol biztonságban és jól érzi magát. Mondjuk egy sarok a szobájában kényelmes pokrócokkal, kedvenc plüsseivel, ahova elvonulhat kicsit magában lenni. De azt is muszáj megjegyezni, hogy minden autista más, más igényekkel és nehézségekkel.

- Egy autista felnőtt

febr. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

4

Igen. Az autizmus olyan széles spektrumú, hogy tulajdonképpen megfelelő teszt sincsen a mérésükre. Csak a szülő tudja, hogy miben-hol tart a gyermeke (már amennyire), a többiek, köztük szakemberek, akiknek időszakonként muszáj vizsgálniuk őket, kábé csak a papírokat írják teli, mert kötelező - de találgatásnak tűnik az egész munkájuk.

febr. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nagyon jó, ha van egy ilyen nyugodt pihenőhelyiség az autista számára (és mindegy, hogy felnőtt vagy gyerek). A töksötét szerintem nem jó, de félhomály, ha van lehetőség hűvös levegő, és még a súlyozott takarót szokták ajánlani.


Hogy az általad látott videókban ez mennyire lehetett volna megvalósítható, azt nem tudom. Szerintem az is fontos, hogy akinek nincs ilyen súlyos autizmussal élő rokona, ismerőse, az is megismerje, hogy ez milyen, szóval van értéke ezeknek a videóknak - ha nem a gyerek szükségtelen szenvedése árán készülnek.

febr. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6 Annyiban kijavítanálak, hogy nem minden autista szereti a sötétet vagy a hideget. Az adott személy igényeihez kell kialakítani a helyiséget.

Az viszont valóban fontos lenne, hogy edukálva legyenek a tömegek. Szomorúan sok a "Egy pofon aztán megjavul" "Nevelni kéne és nem lenne ilyen" vagy a "Ugyan már, ennyi erővel mindenki autista" odaböfögés, ha felmerül valahol a téma.

febr. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Annyiban kijavítanálak, hogy nem minden autista szereti a sötétet vagy a hideget. Az adott személy igényeihez kell kialakítani a helyiséget."


Jogos, köszönöm a korrekciót.

febr. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%
Minden autista más. Idővel meg tudják tanulni kezelni. Az én gyerekem pl. a suliban mindig kikéredzkedett vécére, ha meltdownja volt, neki ennyi elég is volt. Már nagykamasz, évek óta nem volt meltdown, pedig járunk hangos helyekre.
febr. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!