Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Jól készítettem elő a Sumamed...

Jól készítettem elő a Sumamed Forte 200mg/5ml? Igy csak 3 napos antibiotikum kúra lesz, szerintetek ez normális? A többi lent

Figyelt kérdés

Tehát azt irja hogy 16,5 ml vizet kell hozzáadjak.

Az annyit jelent hogy az 5ml-s adagolóval 3x szívok fel vizet es azt a porhoz adom. +1,5ml-t ami nagyon pici mennyiség.


Nagyon kevés gyogyszeradag jött ki, ez normális?



márc. 4. 08:39
 1/4 A kérdező kommentje:
A kisfiamnak írta ezt a doki es nem tudomha jól készítettem el?!
márc. 4. 09:10
 2/4 anonim ***** válasza:
39%

Én ezt találtam online:


[link]


Az, hogy 3 napos a kúra, az rendben van, itt is azt írja:

45 kg testtömeg alatti gyermekek és serdülők

Az alsó, és felső légúti fertőzések, továbbá a bőr és lágyrész fertőzések (az eritéma migránsz kivételével) kezeléséhez szükséges TELJES mennyiség 30 mg/ttkg, 3 napra elosztva, VAGYIS 10 mg/ttkg naponta egyszer.


És alatta a táblázat, hogy a gyermekek adagját testtömegük alapján hogyan kell kiszámítani.


Hány kg-os gyerekről van szó, ohgy jön ki ez a 16,5 ml?


Mondjuk nem ez a legegyértelműbb használati utasítás, amit életemben láttam...

márc. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy kell elkészíteni, ahogy írtad, tehát a teljes mennyiséghez kell 16,5 ml vizet adni.


Az, hogy hány napos lesz a kúra, az nem az elkészítés módjától függ, hanem attól, hogy hány mililiter fenti módon elkészített oldatot kell adagolni a fiadnak.


Az orvosnak ezt kellett volna előírnia. Erre nézve mit írt az orvos? Ezt kötelező a receptre ráírni, ha nincsen meg, akkor a patikustól is megkérdezheted.

márc. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a 2nek is.

3# 5ml/nap 1x reggel.

13,5kg-os

márc. 5. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!