Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megy a hasam az antibiotikumtó...

Megy a hasam az antibiotikumtól, az orvos ezért felírt valami mást is, és mondta hogy egy napig ne szedjem be az antibiotikumot, pedig még az elején vagyok, és csak utánna folytassam! Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Egy hónapja volt egy kisebb ételmérgezésem, hánytam, ment a hasam, de három nappal később elmúlt. Most viszont elég kemény torokgyulladásom van, az orvos kiírta az antibiotikumot (napi 2) és a probiotikumot (napi 1) is, de két nap után alig tudtam elmozdulni a wcről, görcsölt is a hasam. Elmentem az orvoshoz és felírt valami gyógyszert hasmenés ellen (Loperamid Actavis), ezt egy napig kell szednem, de ez idő alatt nem kell szednem az antibiotikumot.


Na most ha nem szedem egy teljes napig az antibiotikumot (napi 2 tablettából kettő kimarad), akkor nem lesz valami következménye? Nem leszek alergiás rá a jövőben? Vagy egyáltalán ez a betegség ellen fog érni valamit, ha két adag is kimarad? Vagy jobb lenne ha már nem is szedném tovább, hogy ne menjen a hasam?


Mindenhol mást mondanak és írnak, laikusként nehéz okosnak lenni.



márc. 5. 09:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Alapvetően azért kell végigszedni az antibiotikumot, hogy rendesen kifejthesse hatását, minden baktériumot elpusztíthasson. Sokan abbahagyják pár nap után ha már jobban vannak, de a baktériumokat még nem pusztította el teljesen, visszatér a betegség, illetve ún. rezisztens baktériumok alakulnak ki, "megtanulják" annak a gyógyszernek a hatóanyagát és legközelebb nem biztos, hogy hatni fog. Nem allergia alakul ki, nem ezért kell végigszedni.


Esetedben az ORVOS döntött úgy, hogy ad egy hasfogót, és emiatt ki kell hagyj egy napot, hogy a hasmenés elmúljon (semmi értelme szedni ha kifosod), majd UTÁNA szedd VÉGIG. Ne olvasgass a neten, hanem csináld, amit mondott, nyilván ismeri a gyógyszer hatásmechanizmusát, ezért döntött így.

márc. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!