Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vérvételi eredményem szerint...

Vérvételi eredményem szerint kissé alúlműködik a pajzsmirigyem. Helyreállhat magától, vagy már ekkora értéknél is gyógyszert kell szedni?

Figyelt kérdés

Tsh 4,69 referencia érték 4

Szabad T3 7,27 referencia érték 2,7-6,3

Szabad T4 10,8 referencia érték 11,5-22,7

42 éves nő vagyok. Jelenleg egy nyakon lévő megnagyobbodott nyirokcsomó miatt folynak a vizsgálatok. (Fogászat, fül-orr gégészet stb)Kb 1 hét mire megyek vissza a háziorvoshoz.



márc. 22. 06:13
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Háziorvos szerintem többet tud mondani. En az alulműködés hatásai miatt inkább szedném a helyedben, nem olyan jó buli, hogy csodára várjak vele.
márc. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

Ennyivel még, alapesetben nem biztos, hogy kellene. És egy mérés nem mérés, meg kellene erősíteni, hogy nem csak egy egyszeri eredmény volt.

Egy sima influenzától is lehet rosszabb az eredményed, de ez esetben normalizálódik, ha teljesen rendbejöttél.

márc. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Orvos fogja megmondani. Helyre is állhat,de gyorsan rosszabbodhat is.
márc. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

Attól függ miért magasabb a TSH


És az a dudor a nyakadon ami inkább fontosabb hogy mi az...

márc. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A nyakamon lévő dudorral voltam ultrahangon, ami szerint egy megnagyobbodott nyirokcsomó, nincs gyulladás és daganata sem utal az eredmény. Ezért megyek további vizsgálatra, ha mind megvan és nem találnak okot, hogy miért nagyobb, akkor mintát vetetek belőle.
márc. 24. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!