Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Átalvási probléma/ugyanabban...

Átalvási probléma/ugyanabban az időben felébredés, megoldás?

Figyelt kérdés

Átalvási problémára mi a megoldás, amikor valaki minden éjszaka ugyanabban az időben ébred fel és nem tud visszaaludni?

Altatóhoz pillanatok alatt hozzá lehet szokni és nem is segít.

Melatonin és sedacur/valeriána/citromfű/stb hatástalanok.

0 kávé-fogyasztás napközben.

Későbbi lefekvés sem segít, maximum azonos időpontban történő felébredés pár órával később jelentkezik, de megmarad.

3 és fél óra a maximum, utána bekövetkezik a felébredés.



márc. 23. 09:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%

Kb 20 éve viszem a batyut. Ez van. Sajnos du. 4 óra felé meg lecsukódna a szemem.

Nincs lehetőségem életmódváltásra.

márc. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Velem is ez van, plusz hiába sportolok vagy bármit is csinálok.
márc. 23. 09:27
 3/16 anonim ***** válasza:
52%

Ugyanez, kb 10 éve, nappal délután 2től hulla vagyok, reggel első utám a kávéfőzőhöz visz, éjjel meg órákig fent vagyok.

Nálunk 3 nagyon rossz alvó gyerek volt, rengeteg voltunk velük ébren, szerintem az én szervezetemnek az tette be a kaput.

márc. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%

Én éjszaka kettő körül ébredek automat.


Ha fáradt vagyok, ha nem akkor is.


Ha piásan fekszek le akkor is.


Ja és kb 40 perc vagxy óránként felénredek

márc. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%

Annyi, hogy ha forintot veszek be attól hamarább bealszok.


Valery meg társai nekem sem segít..

márc. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom élni az életemet az állandó, folyamatos álmosságtól-fáradtságtól.
márc. 23. 10:15
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Majd akkor leszel a legnagyobb bajban ha még bejön az elalvási képtelenség is. Nálam ez volt. Akkor majd nem állsz ellen az altatónak, mert abba meg lehet dögleni.
márc. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Kamaszkoromban elalvási képtelenség volt a vezető tünet -> ha 22 óráig nem aludtam el, akkor hajnali 4:30-ig már nem volt alvás... Ez az elalvási képtelenség is bejön néha.

Zopiclone-t próbáltam, pár nap után szépen hozzá is szoktam...

35 évesen is azt hallottam orvosoktól: "ennyi idős embernek nem írnék fel altatót semmiképpen". Nem én mondtam az orvosnak, hogy így reagáljon. Amikor meg felírta akkor meg ezt tapasztaltam. Mondjuk a többi altatót nem próbáltam.

márc. 23. 12:52
 9/16 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos, fiatal vagy, nem rábeszélni akarlak. A Zopiclon amúgy a leggyengébb, és azt inkább elalvási zavarra adják, azért nem volt jó neked. Csak szerettem volna érzékeltetni, hogy napi 2-3 óra alvással meghalni készültem napokon belül, kivizsgált szomnológus és nincs más opció: nemalvás vagy altató. Természetesen a világon mindent kipróbáltam előtte.
márc. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Milyen altató vált be számodra, ami 6 órás alvást biztosít legalább és másnapra kimegy a hatása?
márc. 23. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!