Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas vérnyomás ra mi az ami...

Magas vérnyomás ra mi az ami javasolt? Kaptam egy gyógyszert de

Figyelt kérdés

Természetes gyógymód gyógynövény is érdekelne.

Tudtok valamit ajánlani?

Covercard gyógyszert szedek.

Túlsúlyos nem vagyok.

Ülő munkát végzek napi 10- néha 12 órában.


márc. 24. 10:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Minek mentél orvoshoz, ha nem érdekel, amit javasol (gyógyszer)?


[link]

márc. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem nem érdekel csak nem szeretnék örökké gyógyszert szedni és esetleg más természetes gyógymód is èrdekel.

Főleg személyes tapasztalatok èrdekelnek, Google találatokat én is megtalálom köszönöm.

márc. 24. 10:32
 3/16 anonim ***** válasza:

Gyógynövények a vérnyomás szabályozásáért


Galagonya tea. Szíverősítő és szívnyugtató hatású, tágítja az ereket, csökkenti az érelmeszesedést és a koleszterin lerakódását, és a vérnyomást is csökkenti. ...

Fehér fagyöngy tea. ...

A fokhagyma még a vérnyomást is csökkenti. ...

Hibiszkuszvirág tea.


A csavar az benne, hogy nem ugyanazon ok miatt lesz magas a vérnyomása az embereknek. Emiatt kísérleteznek az orvosok a különböző gyógyszerekkel is, mire megtalálják az adott személynek megfelelőt.

márc. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Az a cél, hogy jó legyen a vérnyomásod, mert egyébként nő az érrendszeri betegségek rizikója.

Ha meg már szedni kell rá valamit, akkor mi a jobb?

Valami aminek bizonyított a hatása, ismert, ellenőrzött és állandó az összetétele: gyógyszer.

Vagy valami ismeretlen, változó összetételű, klinikai vizsgálatokkal nem, vagy alig alátámasztott hatású természetes “gyógymódot” használni?

márc. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Sok a mellékhatása a gyógyszernek,ezt akarom elkerülni csökkenteni
márc. 24. 11:44
 6/16 anonim ***** válasza:

4 vagyok: Szögezzük le: nem akarlak rábeszélni semmire.

Csak azért írok, hogy ne hiedelmek alapján dönts.

- természetes anyagoknak is lehet súlyos mellékhatása, jó példa a Balkán nefropátia esete.

- a vérnyomáscsökkentőknek is lehet mellékhatásuk, azonban azok ebben a gyógyszercsoportban jellemzően egyhék, mivel ezeket a gyógyszereket sokáig kell szedni, tehát fontos, hogy jól tolerálhatóak legyenek.

- És pont ezért kell “kísérletezni” a gyógyszerekkel: ha véletlenül valamelyik mégis mellékhatást okoz, akkor választunk egy másikat. Ha nem elég a hatása, akkor kombináljuk egy másik gyógyszerrel.


Általában függetlenül a magas vérnyomás okától (ami egyébként leggyakrabban ki srm derül) ugyanazok a gyógyszercsoportok használhatók, a beteg tulajdonságai, egyéb betegségei befolyásolják az elsődlegesen választott gyógyszer csoportját.

márc. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Akkor válts gyógyszert, de túl rizikós, ha nem szeded. Hidd el, a stroke, a trombózis vagy az infarktus rosszabb, mint bármelyik mellékhatás. De van rengetegféle gyógyszer, a háziorvosod is felír, ha már kivizsgáltak.
márc. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A háziorvosok ezt írta fel.
márc. 24. 15:56
 9/16 anonim ***** válasza:
Akkor visszamész, megmondod, hogy túl sok a kellemetlen mellékhatás és megkéred, hogy írjon fel másik típust. Hidd el, nagyon sokféle van, más a hatásmechanizmusuk is. Én pl. nem szednék tarzósan ACE-gátlót, de beta-blokkolót simán szedek már évtizedek óta gond nélkül. A dózison kell néha korrigálni, mondjuk 10 évente.
márc. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy és milyen mellékhatásai vannak?

Én 27 leszek, egy éve szedek covercard 5/5-öt, semmi mellékhatása nincs és a vérnyomásom teljesen rendben már.

márc. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!