Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aki ALS-ben szenved,és már...

Aki ALS-ben szenved,és már érinti a légzését is,azt...?

Figyelt kérdés
Miért nem lehet vastüdőbe rakni? Miért hal meg a légzőizmok működésképtelensége miatt?
márc. 28. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Szerinted jó lehet még néhány vagy néhány tíz évet teljesen lebénultan, vastüdőbe zárva leélni?
márc. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom, hogy jó lehet. Csak nem értem,hogy a polio-ban szenvedőknek elérhető (volt) a vastüdő. Akkor manapság miért nem alkalmazzák.


Vagy ALS-ben nem is lehet?


Kérem,csak az válaszoljon,aki ért is hozzá. Mert az ilyen válaszokkal nem vagyok előrébb,mint az 1es.

márc. 28. 21:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Lélegeztetik őket géppel. Vastüdőt azért nem használnak, mert vannak fejlettebb gépek azóta.
márc. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát b.ki, értelmezni kellene és átgondolni amit írtam. De akkor kimondom hangosan a gyengeelméjűek kedvéért is: Azért nem teszik vastüdőbe az ilyen betegeket, mert ez a végstádium. Ilyenkor már tetőtől talpig le van bénulva az ember. Rosszabb, mintha kómában lenne, mert tudatánál van.
márc. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az meg a másik, amit a #3 írt, hogy már eleve nem is használnak vastüdőt egyáltalán.
márc. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!