Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Véres köpet, vagy valami más?

Véres köpet, vagy valami más?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Asztmás és allergiás vagyok 25 éve, és ilyenkor tavasszal mikor hirtelen "robban" be a tavasz és sok por megjelenik rend szerint sokat köhögök, és köhögés rohamom is van, néha fulladást is érzek, de az asztma gyógyszer ( Symbicort) szokott segíteni. Egy idő után szokott is fájni a mellkasom a sok köhögéstől, ja és általában száraz köhögés szokott lenni.


Másfél hete viszont torokgyulladásom lett, meg némi légúti nyavajám. Feküdni nem tudtam a hátamon, mert állandóan köhögtem, és éreztem azt is hogy le van tapadva a slejm és van amikor fel szakadt, de volt amikor nem. Kaptam antibiotikumot, és nagyjából helyre is jöttem.

A hét elején tapasztaltam azt hogy a zöldes köpet-ben van némi " barnaság"... hmm gondoltam magamba, mert sokat köhögtem és már kivan a nyálkahártya. Néha néha a hét folyamán kiköptem ha felszakadt egy nagyobb mennyiség, de nem nagyon tapasztaltam ilyenkor semmit. Tegnap este nasiztam ilyen csokigolyókat, de elég sokat, ezután nem sokkal később köhögtem, és fel is szakadt egy nagyobb adag slejm, amiben megintcsak látható volt a zöld szín mellett némi kis barnaság is. Nem tudtam, hogy esetleg a csokit látom-e viszont, gondoltam majd ma ha köhögök fel valamit akkor megvizsgálom, de ma még köhögésem sem nagyon volt, nem hogy zöldes. Így ma semmit nem tudtam le elenőrízni sajnos.


Ha számottevő köhögésem nincs, ami van az is inkább száraz, akkor lehet valami komolyabb probléma a dolog hátterében? Asztmám miatt a tüdőgondozó minden évben elküld ( meg amúgy is menni kellene mindenkinek) mellkas röntgen-re ( Tüdőszűrő) amit a tüdőgyógyász mindig meg is néz a jelenlétemben. Augusztusban voltam, és akkor nem volt probléma.



márc. 31. 18:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Mivel antibiotikumot szedtél, feltehetően most nincs légúti fertőzés. A barnás köpet arra utal, hogy kevés vér került a légúti váladékba, ami ott bomlásnak indult, a zöld köpet esetében a kevés vért valami baktérium kezdte el bontani (és biliverdin nevű bomlástermék keletkezett).
márc. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!