Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Béta blokkoló.. Ez azt...

Béta blokkoló.. Ez azt jeleni, hogy adrenalin kevés, és tehát semmi kedv az embernek? β-blokkolók meggátolják az adrenalin és noradrenalin hatásait, azáltal, hogy gátolják kötődésüket a β receptorokhoz.

Figyelt kérdés

ápr. 2. 10:53
 1/4 anonim válasza:
86%

Nem. A beta-blokkoló gyógyszer hozzáköt a beta-receptorhoz, és így már a noradrenalin (se az adrenalin) nem lesz képes hozzákötni. Beta receptorok számos helyen vannak. Pl beta1 főleg a szívben, beta2 a hörgőkben, bélben, méhben, húgyhólyagban, májban, hasnyálmirigyben. Beta3 zsírszövetben.


A noradrenalin, adrenalin a szimpatikus hatásokat fokozza. Ami leegyszerűsítve azt jelenti, hogy beállítja a szervezetet egy fokozottabb készültségi állapotra pl.mint mikor el kell futnod, ha üldöznek, vagy valamivel meg kell küzened. Ekkor a szived felgyorsul, az ereid összehúzódnak, növekszik a vérnyomásod, csökken a nyálelválasztásod, a bélmozgásaid lecsökkennek.

Ez élettani esetben normális.


Viszont van, amikor a szervezet beteg, és nem csak egyes alkalmakkor termelődik több noradrenalin vagy nem csak egyes pillanatokkor emelkedik meg a vérnyomás, hanem állandóan. Ha állandósul ez az állapot, akkor a szervezet egy idő után nem képes neki ellenállni. A szív előbb-utóbb felmondja a szolgálatot.

Emiatt szoktak a legtöbb esetben beta-blokkolót felírni az orvosok. Ennek hatására a szivet nem éri annyi noradrenalin, vagyis nem lesz túlterhelve.


Ennek az egésznek a kedvhez nincs köze. Az adrenalintól nem leszel boldogabb vagy szomorúbb.

ápr. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bármilyen meglepő is, az adrenalin és a boldogság két összefonódó jelenség, amelyek együttesen hatnak a jólétünk és az életminőségünk javítására. Vegyük szemügyre, hogyan befolyásolja az adrenalin a boldogságot, és hogyan használhatjuk ezt a tudást a mindennapi életünkben.

Az adrenalin, más néven epinefrin, fontos szerepet játszik a szervezet stressz reakciójában. Itt van néhány más funkciója, amelyek az adrenalinról ismertek:


Stresszreakció: Az adrenalin központi szerepet játszik a „harcolj vagy fuss” reakcióban. Ez a reakció a szervezet válasza a fizikai vagy lelki stresszre, és felkészíti a szervezetet arra, hogy harcoljon vagy meneküljön a veszély elől. Az adrenalin fokozza a szívverést, növeli a vérnyomást, tágítja a légutakat és növeli a metabolizmust, ami több energiát biztosít a szervezetnek.

Anyagcserére gyakorolt hatás: Az adrenalin serkenti a glükóz szabadulását a májból a véráramba, hogy több energiát biztosítson a sejteknek. Ezenkívül növeli a zsírsavak szintjét a vérben, ami szintén energiaforrást jelent.

Légzés: Az adrenalin tágítja a bronchusokat, ami megkönnyíti a légzést, és több oxigént juttat a szervezetbe.

Véráramlás: Az adrenalin összehúzza a véredényeket (vazokonstrikció), ami növeli a vérnyomást és elősegíti a véráramlást a fontos szervekhez, mint például a szív és az agy.

Immunreakció: Néhány kutatás szerint az adrenalin szerepet játszik az immunrendszer működésében, különösen a gyulladásos válaszokban.

Fájdalomcsillapítás: Az adrenalin növelheti a fájdalomtűrő képességet, ami lehetővé teszi a szervezet számára, hogy folytassa a tevékenységét a fájdalom ellenére.

Tehát, míg az adrenalin boldogságérzetet és izgalmat okozhat bizonyos helyzetekben, számos más élettani funkcióban is kulcsszerepet játszik.


Forras

[link]

ápr. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Igen,az adrenalin is okozza a boldogságot. Mint minden gyógyszer,a bèta blokkoló is káros és gátolja a boldogságèrzetet. Sportolj (aerob sportok )és diétázz inkább,mint szedj bèta blokkolót. Sőt adepresszió gyógyszerek is gátolják az èrzèseket,mèg mèlyebbre süllyesztenek. (Tapasztalat) Az emberi szervezetbe nem szabad gyógyszerrel avatkozni,mert elviselhetetlenek a mellèkhatàsai.

ápr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ha ez egy szakkönyvből vagy egyéb szakirodalmi cikkből lenne idézve, akkor elfogadnám érvelésnek.

Az, hogy valakinek stresszhelyzetek okoznak boldogságot, az még nem azt jelenti, hogy az adrenalin a boldogságért felelős hormon lenne.


Sportolás közben endorfin (izgalmi állapotban, fájdalomérzetkor… stb) szabadul fel, ami egy teljesen más anyagcseretermék, mint az adrenalin, és ez tényleg a boldogságot okozza. Ez egy opioid peptid, ami hasonló receptorokon hat, mint a szintetikus morfin származékok. Ami jó érzet mellett addikciót is okoz.

Emiatt van az, hogy ha valaki hosszútávon sportol, akkor egy idő után vágyik arra, hogy újra mehessen pl futni.


A kérdés a beta-blokkolóra vonatkozott. Szerintem elég meredek azt mondani, hogy valaki ne szedje, mert attól nem lesz boldog, főleg hogy ez nincs így. De abban igazad van, hogy törekedni kell az egészséges életre.


/#1 voltam/

ápr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!