Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezhet ilyen hogy megoldásfü...

Létezhet ilyen hogy megoldásfüggőség, vagy ez valamiféle adrenalinfüggőség szerű lehet, vagy önsorsrontás?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem egy ideje magamon hogy nagyon gyakran vagyok fáradt, semmihez nincs kedvem. Viszont ha jön valami szar dolog, vagy ami annak néz ki elsőre, akkor elkezdek rajta gondolkozni, sokszor fel is idegesítem magam, mintha a szívem is gyorsabban verne, visszatér az életkedvem.

Történt tegnap hogy a könyvelőm hívott hogy valami gond lehet ( nem volt szerencsére végül), azonnal be kéne menni, egész úton ezen gondolkodtam, hirtelen minden más gond kisebbnek tűnt, azonnal fel is ébredtem a fásult állapotomból.

De máskor is van ilyen, ha valami rosszul alakul felvillanyoz, mert keresem rá a megoldást hogy mégis hogyan tudnék belőle jól, vagy legalább minimális veszteséggel kikerülni, ha valami jó történik nem tudok neki túlzottan örülni. Mintha magamnak csinálnám a bajokat (legtöbbször ittasan hülyeségeket, de nem erőszakos dolgokat), csak hogy aztán valahogy megoldani kelljen őket.

Ez milyen betegség lehet pontosan, már ha betegség egyáltalán?


2023. márc. 29. 15:20
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez még a jobbik eset hogy legalább kihívásként tekintesz a problémákra és nem elmenekülsz előlük vagy nem is állsz neki semminek, hogy úgyse menne. Pont ez az ,hogy mivel alapból nincs kedved semmihez, ezért várja a szervezeted is hogy legyen végre valami. És amikor van, az egy adrenalinlöket, lényegében ez a kihíváskeresés annak levezetése. Ezzel nincs semmi baj addig amíg függőséget és folyamatos körforgást nem alakít ki, vagyis ha csak akkor élvezed az életet ha újabb és újabb lehetőségeket keresel másnak a rovására (munka, kapcsolatok stb).
2023. márc. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!