Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Érzéstelenítő injekcióhoz...

Érzéstelenítő injekcióhoz tényleg kevernek valamit, ami megdobja az adrenalint?

Figyelt kérdés

Nem féltem, a szúrást meg se éreztem, mégis minden alkalommal remegek és ordítva dübög a szívem, miután beadják és várok a váróban, hogy zsibasszon. Most olvastam az első találatnál, hogy adrenalint kevernek bele, igaz ez?

A keresésem arra irányult eredetileg, hogy van-e valami “hack” arra, hogy hamarabb kimenjen az érzéstelenítő, de nem találtam rá semmit. Létezik ilyen praktika? :D



2023. ápr. 6. 16:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Zsibbasszon két bével*
2023. ápr. 6. 16:09
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Dehogy kevernek, úgy látszik, rád így hat a lidocain vagy ultracain. Szóljál az orvosnak előre. Nincs praktika, az adagolástól függ a hatás ideje.
2023. ápr. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogászaton mi álltalában adrenalinos érzéstelenítőt használunk alapból, de van adrenalin mentes változat is, ha a páciens tudja magáról hogy érzékenyen reagál az adrenalinra.
2023. ápr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak érdekelt, hogy igaz-e, mert álmomban nem gondoltam vagy feltételeztem volna. Fura volt, hogy miért remegek, ha nem félek és mivel három napnyi látogatásból állt ez most, így szemet is szúrt a “tünet”. :D Milyen célt szolgál az adrenalin? Hamarabb hat?
2023. ápr. 6. 17:12
 5/9 A kérdező kommentje:
Első, valami fogászati oldalon leltem ezt az infót, meg a második is igazolta, hogy van. Engem is meglepett, hát ki gondol erre? :D
2023. ápr. 6. 17:14
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Felerősíti az adrenalin/ultracain hatását, tovább tart, erősebb is. Persze, aki érzékeny rá annak se fog fájni :D legközelebb mondd nyugodtan hogy adrenalinmenteset szeretnél.
2023. ápr. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én fogorvos vagyok és igen, adrenalin tartalmú oldattal dolgozunk. Van mentes is, ha például valakinek nagyon magas a vérnyomása, vagy korábban volt belőle probléma. Azért van benne, mert így jobban és gyorsabban hat maga az érzéstelenítő, helyileg érszűkítő hatással bír, ettől tovább tart az oldat hatása, sokkal kevésbé vérzik például egy foghúzás közben. Nem viccből van benne és csak indokolt esetben használunk adrenalin mentes készítményt. Egyébként a panaszokat ugyanúgy okozhatja a lidocain is, amit eredetileg szívritmuszavarra használtak.
2023. ápr. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz. Mindig tanul az ember. :D
2023. ápr. 9. 14:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem pszeudoallergiám aka hisztamin érzékenységem van, ami miatt sok ételre, kemikáliára, tartósítószerre, ízfokozóra, mesterséges színezékre és gyógyszerre (is) érzékeny vagyok (de pl. fogkrémből, testápolóból vagy szájöblögetőből sem mindegy mit használok). Mielőtt kialakult nálam az érzékenység lidocaint kaptam fogorvosi kezeléseknél, semmi gondom nem volt. Most már ultracaint kapok, de önmagában csak akkor bírom elviselni, ha előtte 6-8 napig antihisztamint szedek (4-5 nap a farmakológiai hatásának a felépülése). Persze az adrenalin reakció nagyon hasonlít vegetatív szempontból a pánikrohamhoz (épp annyira kellemetlen), csak annyi az eltérés, hogy nincs ,,tárgya" (szorongásnál van). Ha esetleg a heves szívdobogáson és hirtelen feldobottságon túl egyéb tüneteid is vannak, pl.: kipirulás, viszketés, remegés, izzadás majd hidegrázás, hirtelen fáradtság érzet, hasi panaszok, bőrpanaszok, elképzelhető, hogy neked is van egy kis pszeudoallergiád. Ha gondolod, próbáld ki, hogy veszel cetirizint pl (olcsó és vénynélküli) és fogorvosi kezelés előtt egy hétig átmenetileg szeded- hátha teljesen mentessé teszi a beavatkozás előtti ,,rákészülést" is:) (Egyébként külföldön hangulatzavarok, fülpanaszok (tinnitus), globus synd és ismeretlen eredetű neuralgiák (fejfájások), sőt premenst synd esetében is szokták alkalmazni az antihisztaminokat és elég jól bevállnak. Hamar kiürül a szervezetből és nincs mellékhatása (dekoncentráció, aluszékonyság stb)- esetleg ha érzékeny a májad, kicsit megdobja a labértékekeket. S ha már allergia: hightech Mo meg még mindig ott tart, hogy fenistil meg kalcium ha dagad a torok...). További szuper fogdokis viziteket neked!
2023. ápr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!