Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy túlműködéssel...

Pajzsmirigy túlműködéssel miért nem fogyok?

Figyelt kérdés

Helló. 165 cm/120 kg vagyok. 3 év alatt híztam meg 67kg-ról. Jelenleg 1,5 éve próbálkozok a fogyással,mivel tudom,ez nem egészséges. Próbáltam kalóriadeficitet,sportoltam mellé,illetve ketó-challenge-regenor is terítéken volt,de 6-7 kg után,mindig stagnáltam. 2 hónapja teljes vérképet csináltattam,ami alapján Pajzsmirigy túlműködést diagnosztizált a doki,tovább küldött endokrinológiára. A Tsh 0,008 a szabad T3 8,5


Mikor a fogyásról beszéltem vele,ki volt akadva,hogy ezzel a betegséggel nem fogyok,mindenki fogy,biztos zabálok.


Tudtok adni esetleg tanácsot mivel tudnám beindítani a fogyást? Vagy igaz,hogy majd a gyógyszeres kezelés segít és jelenleg a hormonok miatt stagnál a fogyásom? Köszi a segítséget.



ápr. 7. 13:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Minden tiszteletem az orvosoké, de aki ilyet mond... inkább nem kommentálom, keress másik dokit, mert ezzel a hozzállással nagyon nem segít... Ezt amúgy az endokrinológus mondta, vagy a háziorvos?


Én is pajzsmirigy betegséggel küzdök, nekem nemrég lett gyógyszerrel beállítva a pajzsmirigy, most kaptam dietetikushoz is időpontot, hogy beállítsa az étrendet, hogy tudjak fogyni.


Még az elején vagyok, követem a kérdésed, ha nem gond.


Megkérdezhetem, hogy kalória deficitet hány hónapig próbáltad, és hány kalóriával?

ápr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia! Háziorvos mondott eddig mindent! 3 hét múlva van időpontom a kórházba endokrinológushoz. Kitartást neked,és gyors javulást!

7 hónapig csináltam,személyi edző segített,1800-2000 kalóriát vittem be naponta. 7 kilót fogytam,viszont 3.hónap után hiába tartottam be ugyanúgy mindent megállt a fogyás. Vissza azóta nem jött plusz kiló,de lejebb se ment. Zavar a stagnálás,mivel az akarat és motiváció,kitartás megvan úgyérzem.

ápr. 7. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!