Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hashimoto-thyreoiditis!...

Hashimoto-thyreoiditis! Elképzelhető az, hogy mivel nagyon szigorú étrendet tartottam, az kordában tarthatta annyira a Hashimoto betegséget, hogy ultrahang vizsgálaton a doktornő nem látta, hogy az van?!

Figyelt kérdés

ápr. 9. 00:17
1 2
 1/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ultrahangon azt nem fogja látni, hogy neked ilyen autoimmun betegséged van, csak azt fogja látni maximum, hogyha sok éve fennáll, akkor megváltozik a szerkezete és a csökkent működés miatt esetleg kisebb lesz, stb. Addig örülj, amíg ultrahangon minden rendben van. Gondolom hormont szedsz rá.
ápr. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem szedek semmit. De ez a vizsgálat már régebben volt, csak most kérdeztem itt rá.
ápr. 9. 10:51
 3/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ja, értem. Azért évente kellene egy kontroll. Előbb-utóbb majd azért kell kezelni, ez magától nem rendeződik.
ápr. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Igen, kéne kontroll, de most egyéb ok miatt nem tudok menni.

De anno az dokinő határozottan állította, hogy nincs Hashimotom, mert akiknek az van, az ő pajzsmirigyük olyan "trutymós" - már nem tudom pontosan, hogy milyen kifejezést használt, de vmi nagyon furcsát (és nem orvosi kifejezés volt). Vmi olyasmit, hogy trutymós vagy csoffadt...

Amúgy aranyos és kedves volt, de jobban résen kellett volna lennem és többet kérdezni. Csak ritkán járok orvoshoz és nem voltam elég éber.


De azt olvastam, hogy kajálással nagyon kordában lehet tartani, sőt, pont a kérdés kiírása után olvastam, hogy teljesen meg is lehet gyógyulni!!!


Szóval jó lenne eljutni orvoshoz + vérvételre + ultrahang vizsgálatra, de most nem tudok menni.


Ha vki ért a pajzsmirigy ultrahang vizsgálathoz, még írjon!

ápr. 9. 11:20
 5/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Értek hozzá. Viszont nekem a párom is Hashimoto-s, első ultrahangnál semmi eltérés nem volt, kb. most 3 évvel a diagnózis után látszik ultrahangon csak valami. Étkezéssel lehet javítani, az egy jó irány, de ettől több hormonod nem lesz, azt pótolni kell. Ahogy leírod akkor neked lehet nem autoimmun a betegség, az is más, de ezt is jó lenne tisztázni.
ápr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Jó. Igen, a továbblépéshez muszáj lenne a vérvétel.


Viszont tesómnak 100%, hogy Hashimotoja van, neki labor eredmények alapján meg van állapítva, de én már azelőtt is azt véltem, hogy nekem ez van, több tünet alapján.


De tesóm letojja a kajálást - bár legalább a tejtermékeket kiiktatta.


Én viszont nagyon figyeltem a a kajálásra (nagyon sok mindent kizártam).


De szélént nem szedtem (pedig van itthon)... Hosszú.

ápr. 9. 11:38
 7/12 A kérdező kommentje:

Ha tesómnak az van, akkor esélyes, hogy nekem is?

Nagymamámnak is volt autoimmun betegsége, de neki más (vagy legalábbis erről nem tudott). Neki R. A. volt.

ápr. 9. 11:41
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdezhetek? Nem szeretnél biztosat, diagnózist, mint a tesódnak? Nem sokkal rosszabb így találgatni, szigorú diétát tartani lehet, hogy feleslegesen.


Menj el kérlek vérvételre (atpo, atg, tsh, t3, t4), majd endokrinológushoz vidd el az eredményt, ez nem játék, ugye nem szeretnéd, hogy nagyobb baj legyen? Szövődmények például, ha tényleg Hashimoto betegséged van, és évekig nem kezelteted, nagy baj lesz. Sokkal könnyebb valamit szinten tartani, mint a szövődményt helyreállítani.


Jó, hogy tartod a diétát, de az önmagában nem elég, legyen meg a diagnózis vérvétel alapján, majd legyen beállítva a gyógyszer. Igazából ez nem is gyógyszer, hanem ugyanaz a hormon, amit a szervezeted is előállítana, ha egészséges lennél.


Miért nem mész vérvételre és orvoshoz? Időd nincs rá, vagy pénzed? Vérvétel 5 perc, endokrinológus fél-1 óra. Ha magánban intézed, 1-2 hétre már kaphatsz időpontot, ha államiban, az kb. 3 hónap.


Tudod, hogy az egészség a legfontosabb, ugye?

ápr. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy ha tesódnak van, akkor neked is ez van.


Nekem 2 autoimmun betegségem van, az egyik a Hashimoto, a tesóm, szüleim, nagyszüleim viszont full egészségesek, nincs autoimmun betegségük.

ápr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyébként melyik diétát tartod? AIP? Pajzsmirigy diéta?


Dietetikus állította össze, egyénre szabva, ugye? Az életmódodhoz igazítva, mennyit sportolsz, hány kiló vagy, nő vagy, vagy férfi stb.

ápr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!