Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aki ért a pajzsmirigy ultrahan...

Aki ért a pajzsmirigy ultrahang vizsgálathoz! Hogy néz ki a gyulladt pajzsmirigy (Hashimoto) és hogy az egészséges? Hasonlítsd össze légy szíves a kettőt. Hashimoto-thyreoiditis.

Figyelt kérdés

ápr. 9. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Hashimoto betegségem van. Semmi sem látszik (még) a pajzsmirigy ultrahangon, az ultrahangos doktor és az endokrinológus is azt mondta, évek, évtizedek múlva fog látszódni, például ahogy kisebb lesz stb.


Addig csak a vérvételemből látszik.


Ettől még ugyanúgy szednem kell a gyógyszert, szelént stb.

ápr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez egyéni, kinek mikor fedezik fel. Az enyémet akkor fedezték fel, amikor még semmi sem látszik fizikailag. Attól még gyógyszert szedni kell.
ápr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De jó, hogy ezeket megírtátok. Hamarabb kellett volna megkérdeznem.

Nekem ilyeneket az orvos nem mondott, pedig ezek nagyon fontos információk. Még egyszer köszönöm!

ápr. 9. 12:29
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt még meg tudjátok írni, hogy milyen gyógyszert szedtek? Köszönöm.
ápr. 9. 12:42
 5/10 anonim ***** válasza:

Persze 😊 Engem az endokrinológus megkérdezett, melyiket kérem, az olcsót vagy a drágábbat. Drágábbat kértem, elvileg annak kicsit jobb a hatóanyaga. Az egészségen sosem érdemes spórolni.


Syntroxine a neve. Mennyiséget azért nem írok, mert az egy egyéni. Valakinek elég a napi 50. Valakinek 75 vagy 100. Van, hogy a vérvétel kimutatja, hogy emelni kell, mert az addigi mennyiség nem elég.

ápr. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5. Nagyon köszi. Az egy szintetikus hormon, amit szedsz?
ápr. 9. 12:53
 7/10 A kérdező kommentje:
Nektek mikor diagnosztizálták?
ápr. 9. 12:54
 8/10 anonim ***** válasza:
39%
Hetek óta ezt tolod. Nyugodj már le. Igen,alulműködsz,nem,nem fog helyreállni,igen,gyógyszert kell szedned.
ápr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én aztán nem tolom ezt hetek óta! Tegnap vagy ma írtam ezzel kapcsolatban! Agyas, vedd már észre, hogy rengetegen használják ezt az oldalt! Fszkalap vagy.
ápr. 9. 13:31
 10/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem mindig látszik ultrahangon és nem is az adja a diagnózist, hanem a labor, vagy a kettő együtt. T4 hormont kell szedni, hogy mennyit, azt a labor szabja meg és a kontrollok, esetleg még bromocriptin, ha az agyalapi miriggyel is vannak gondok.De nekem fura, hogy egy endokrinológus ezt nem magyarázza el, meg hogy miért fontos ez.
ápr. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!